Interphone UNITE U-COM - nowe interkomy dla wymagających motocyklistów - Motogen.pl

Interphone, marka należąca do Cellularline, w 2021 roku wchodzi na rynek z nową serią interkomów UNITE, które są wynikiem rewolucyjnej współpracy z marką Sena. Od 2021 urządzenia z nowej serii obu tych marek będą połączone jednym protokołem komunikacyjnym, który eliminuje jakiekolwiek problemy z łącznością.

Interkomy motocyklowe znajdują się w grupie tych urządzeń, które dziś najśmielej korzystają z dobrodziejstw nowoczesnej technologii, a ich inżynierowie skutecznie interpretują potrzeby najróżniejszych motocyklistów. W ten sposób doszło do porozumienia producentów Cellularline oraz Sena, aby technologia komunikacji pomiędzy motocyklistami stała się jeszcze lepsza, skuteczniejsza i bezproblemowa. Od dziś interkomy Interphone oraz Sena korzystają z jednakowego, najnowszego protokołu komunikacyjnego, co eliminuje wszelkie problemy z interakcją.

Nowe interkomy Interphone UNITE

Nowa linia interkomów Interphone UNITE – składająca się z modeli U-COM2, U- COM4 oraz U- COM16  jest perfekcyjnie dopasowana do potrzeb nowoczesnego motocyklisty. Zapewnia pełną kompatybilność nie tylko z interkomami Sena, ale także z innymi interkomami z komunikacją Anycom, a do tego z większością motocyklowych systemów z ekranem TFT, z nawigacjami GPS – no i oczywiście ze smartfonami.

Seria Interphone UNITE korzysta z najnowszej generacji Bluetooth 5.0 oraz Mesh 2.0 (w modelu U-COM 16) i nie tylko komunikuje się z innymi interkomami i smartfonami, ale także obsługuje asystentów obsługi głosowej Apple oraz Android. Ponadto pozwala na udostępnianie muzyki lub rozmów telefonicznych do grupy interkomów. Za sprawą funkcji „Audio”, muzyka lub radio FM (z funkcją RDS) potrafią działać w tle oraz wyciszać się podczas komunikacji i komend głosowych.

Interkomy Interphone UNITE zaprojektowane zostały przez motocyklistów i dla motocyklistów. Dlatego są to najcieńsze interkomy na rynku posiadające łączność Mesh. Za sprawą konstrukcji maksymalnie przylegającej do skorupy kasku, interkomy UNITE generują minimalny szum wiatru. Bateria została odłączona od centralki i mocuje się ją z tyłu kasku. Takie rozwiązanie zapewnia większy czas pracy na baterii oraz możliwość ładowania podczas użytkowania. Wszystkie modele są zgodne z wodo- i pyło-odporną normą IPX 67, dzięki czemu można z nimi jeździć nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Seria Interphone UNITE trafi do sprzedaży w polskich sklepach na przełomie marca i kwietnia 2021, a dzieli się na trzy modele. Wszystkie dostępne będą jako zestawy na jeden lub 2 kaski.

Interphone UNITE U-COM 16

Interphone UNITE U-COM 16 to najwyższy model z całej serii. Posiada technologię Mesh 2.0, która umożliwia połączenie grupy 24 użytkowników, a zasięg interkomu wynosi aż 1,6 kilometra. Za pomocą Mesh Bridge do grupowej komunikacji dołączyć można inne urządzenia Bluetooth (ze wsparciem technologii Bluetooth 5.0), które nie posiadają protokołu Mesh.

Asystent głosowy „Hey Interphone” ułatwi obsługę samego interkomu, który oferuje także możliwość zarządzania głosowego smartfonem z systemem operacyjnym Apple lub Android. Głośniki HD o śr. 40 mm zapewnią idealnie czysty dźwięk, wraz z podbiciem basów i automatycznym dostosowaniem poziomu głośności.

Model U-COM 16 zapewni aż 15 godzin pracy w trybie interkom/Bluetooth lub aż 8 godzin pracy w trybie Mesh. Bateria posiada funkcję szybkiego ładowania w zaledwie 1 godzinę, a można ją także ładować w trakcie użytkowania na motocyklu – na przykład z powerbanku lub z gniazdka w motocyklu przy najdłuższych podróżach.

Cena:
– komplet na 1 kask – 1399 zł
– komplet na 2 kaski – 2399 zł

Interphone UNITE U-COM 4

Wersja Interphone UNITE U-COM 4 przeznaczona jest dla motocyklistów wymagających najwyższej jakości urządzenia, ale bez potrzeby komunikacji w dużych grupach z wieloma urządzeniami. U-COM 4 nie posiada protokołu Mesh, ale wciąż umożliwia komunikację konferencyjną dla 4 motocyklistów, używających interkomów zarówno Interphone, jak i Sena. Zasięg interkomu wynosi aż 1 kilometr, a połączenie z urządzeniami zewnętrznymi zapewnia Bluetooth 5.0.

Zastosowanie głośników nowej generacji o śr. 32 mm oznacza rozmowy o wysokiej jakości dźwięku, wraz z wyśmienicie odczuwalnymi efektami dźwiękowymi i muzyką. Interkom oferuje możliwość zarządzania głosowego smartfonem Apple lub Android.

Bateria U-COM 4 pozwala na aż 15 godzin pracy z komunikacją interkom/Bluetooth. Czas pełnego naładowania wynosi 3 godziny, a urządzenie ładować można także w czasie jazdy.

Cena:
– komplet na 1 kask – 899 zł
– komplet na 2 kaski – 1599 zł

Interphone UNITE U-COM 2

Trzecią i ostatnią odmianę Interphone UNITE U-COM 2 przeznaczono dla motocyklistów rozmawiających w parach – niezależnie od tego czy jadą jednym, czy dwoma motocyklami. Wysokiej jakości U-COM2 nie posiada protokołu Mesh, a umożliwia komunikację konferencyjną dla 2 motocyklistów, które używają interkomów zarówno Interphone, jak i Sena. Zasięg interkomu wynosi 600 metrów, a połączenie z urządzeniami zewnętrznymi zapewnia Bluetooth 5.0.

Zastosowanie głośników nowej generacji o śr. 32 mm oznacza rozmowy o wysokiej jakości dźwięku, wraz z wyśmienicie odczuwalnymi efektami dźwiękowymi i muzyką. Interkom oferuje możliwość zarządzania głosowego smartfonem Apple lub Android.

Bateria U-COM 4 pozwala na 12 godzin pracy z komunikacją interkom/Bluetooth. Czas pełnego naładowania wynosi 3 godziny, a urządzenie ładować można także w czasie jazdy.

Cena:
– komplet na 1 kask – 699 zł
– komplet na 2 kaski – 1199 zł

Aplikacja do sterowania

Interkomy Interphone z serii UNITE to zaawansowane urządzenia, których obsługa jest bajecznie prosta. To za sprawą dedykowanej aplikacji – za jej pomocą tworzenie grup staje się intuicyjne, a parowanie interkomów poprzez kody QR to sposób zaskakująco łatwy. Smartfonowa aplikacja zapewnia dostęp do wszystkich funkcji i ustawień interkomów UNITE, a także wgląd w informacje, takie jak stan baterii, czas do pełnego naładowania, czy wersja oprogramowania (z możliwością update przez PC lub MAC).

Dostępność interkomów Interphone UNITE

Interkomy Interphone UNITE U-COM 16, U-COM 4 oraz U-COM 2 pojawią się w sprzedaży na przełomie marca i kwietnia 2021 roku. Szukać ich należy w sklepach stacjonarnych I’M Inter Motors w całej Polsce, w sklepie internetowym IMready.eu, a także u wszystkich autoryzowanych dealerów marki Interphone.

Zastosowanie najnowszych technologii, wydajnych baterii, wysokiej jakości głośników, a także rozwiązań intuicyjnych w obsłudze sprawia, że Interphone UNITE są interkomami idealnymi dla nowoczesnego motocyklisty wymagającego od urządzeń wszystkiego, co najlepsze.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany