Honda CB1000 Hornet coraz bliżej produkcji - Motogen.pl

Honda oficjalnie potwierdza, że nowa generacja CB1000 Hornet trafi się do produkcji. Na portalu Cycle World zaprezentowano pierwsze zdjęcia szpiegowskie motocykla.

Nowy Hornet będzie wyposażony w szereg ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika z 2007 roku. Największą zmianą jest silnik, który bazuje na konstrukcji znanej z CBR1000RR z 2017 r. Oznacza to, że pojemność wzrośnie z 998 cm3 do 1000 cm3, a moc maksymalna przekroczy 150 KM. Silnik będzie spełniać normę emisji Euro 5 i prawdopodobnie zostanie wyposażony w system kontroli trakcji (HSTC) oraz kilka trybów jazdy.

Kolejną nowością jest układ wydechowy, który został ukryty pod siedzeniem. Rozwiązanie to ma poprawić wygląd motocykla, a także zapewnić silnikowi dopływ gęstszego (zimniejszego) powietrza w celu poprawy wydajności. Rama również została przeprojektowana i wykonana z lżejszych materiałów, co ma zapewnić lepszą zwrotność i prowadzenie.

Nowy Hornet będzie również wyposażony w w pełni regulowany widelec Showa SFF-BP o średnicy 41 mm oraz tylny amortyzator Pro-Link z regulacją napięcia wstępnego i tłumienia odbicia. Układ hamulcowy będzie prawdopodobnie składał się z przednich zacisków radialnych Nissin i pływających tarcz hamulcowych.

Z opublikowanych zdjęć można wywnioskować, że nowy Hornet będzie wyposażony w nowy panel instrumentów LCD, oświetlenie LED oraz ergonomicznie ukształtowaną kanapę. Motocykl będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i żółtej.

Honda nie podała jeszcze oficjalnej daty premiery nowego Horneta, ale oczekuje się, że motocykl zostanie zaprezentowany w drugiej połowie 2024 roku. Cena również nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę zastosowane technologie i komponenty, można się spodziewać, że będzie ona wyższa niż w przypadku poprzednika.

Oprócz standardowej, ma pojawić się także sportowo-turystyczna wersja Horneta, oparta na platformie CBR1000RR. Taki model mógłby stanowić konkurencję dla Yamahy Tracer 9 i Kawasaki Versys 1000. Informacje te nie są jednak oficjalne i Honda nie potwierdziła planów wprowadzenia na rynek sportowo-turystycznej wersji Horneta.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany