Rośnie hybrydowa rodzina Kawasaki. Dwa nowe modele już w drodze - Motogen.pl

Po dwóch hybrydach, zaprezentowanych w ubiegłym roku, Kawasaki szykuje dwie kolejne, tym razem z segmentów cruiser i adventure.

Kawasaki nie zwalnia tempa. Po zaprezentowaniu w 2023 roku modeli Ninja 7 Hybrid i Z7 Hybrid, japoński producent najprawdopodobniej szykuje się do wprowadzenia na rynek hybrydowych wersji popularnych modeli Versys i Eliminator.

Informacje te bazują na dokumentach patentowych złożonych przez Kawasaki, które ujawniają nowe rozwiązania techniczne mające na celu integrację układu hybrydowego. Hybrydowe wersje tych motocykli będą prawdopodobnie bazować na tej samej jednostce napędowej, co modele Ninja 7 Hybrid i Z7 Hybrid, czyli 450-centymetrowym silniku benzynowym zintegrowanym z silnikiem elektrycznym o mocy 7 kW.

Jednakże kluczową różnicą będzie lokalizacja komponentów hybrydowego układu napędowego. W przypadku Versysa i Eliminatora bateria zostanie przeniesiona znad tylnego koła nad głowicę silnika, zastępując tym samym zbiornik paliwa. Zbiornik paliwa z kolei zostanie umieszczony po bokach motocykla. Takie rozwiązanie pozwoli na zachowanie korzystnego środka ciężkości i smukłej sylwetki motocykla, a jednocześnie zapewni odpowiednią ilość miejsca na baterię.

Hybrydowe wersje Versys i Eliminator powinny oferować szereg zalet w stosunku do modeli spalinowych, m.in. niższe zużycie paliwa, lepsze osiągi przy niskich obrotach silnika oraz możliwość jazdy w trybie bezemisyjnym na krótkich dystansach.

Oczekuje się, że hybrydowe wersje Versys i Eliminator zostaną oficjalnie zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy. Będą prawdopodobnie droższe od swoich spalinowych odpowiedników, spodziewamy się także, że hybrydowy układ napędowy doda motocyklom nieco kilogramów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany