Broń dalekiego zasięgu. KTM 890 SMT oficjalnie w rękach Chrisa Fillmore'a - Motogen.pl

KTM odsłoniło wreszcie model 890 SMT. Karkołomne połączenie supermoto i turystyka to kolejna odsłona takiej maszyny – wcześniej było to 990 SMT.

Pomysł na skrzyżowanie dwóch tak różnych ras jak supermoto i turystyk nie jest nowy – podobną maszynę oprócz KTM (990 SMT) miało także na przykład Ducati (Hyperstrada). Model 890, wykorzystujący konstrukcję „Skalpela” 890 Duke, w teorii pozycjonowany jest pomiędzy Adventure i Street, ale w praktyce to po prostu rasowe supermoto z dodanymi cechami turystycznymi.

KTM 890 SMT 2023 dane techniczne

Silnik zastosowany w tym jednośladzie to nieco zmodyfikowana dwucylindrówka Skalpela, znana z 890 Adventure R. Z pojemności 889 cm3 rozwija on moc 105 KM przy 8000 obr/min, dostarczając przy tym 100 Nm momentu obrotowego. Na 194 kg masy wynik trzeba uznać za bardzo dobry.

Silnik osadzono w stalowej ramie, umieszczonej na zawiasie WP APEX. Zbiornik paliwa ma pojemność 15,8 litra, co w teorii powinno wystarczyć na pokonanie ponad 300 km. Kanapa znajduje się na wysokości 860 mm. Na pokładzie oczywiście nie zabrakło całego pakietu systemów elektronicznych KTM – w tym trybów jazdy z dodatkową funkcją Track, gdyby zamarzyło ci się torowanko.

KTM 890 SMT zaprezentował były zawodnik AMA Superbike i Supermoto, Chrisa Fillmore, którego możecie podziwiać na zdjęciach. Dość jasno wynika z nich jak bardzo „turystyczny” jest ten model. KTM zapowiedziało, że możliwość zamawiania tego modelu zostanie uruchomiona do końca miesiąca, zaś dostawy ruszą w maju. Cena? Około 65 tys. zł.

KTM 890 SMT 2023 zdjęcia

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany