Bogdanka wraca na wyjątkowy tor - Motogen.pl

To właśnie na tym słynnym obiekcie rok temu Bogdanka po raz pierwszy stanęła na podium motocyklowych MŚ, dzięki drugiemu miejscu wywalczonemu przez innego Brytyjczyka, Jamesa Ellisona. W tym sezonie Lowes razem z lubelską ekipą walczą o jeszcze wyższą stawkę. Na trzy wyścigi przed końcem sezonu i 75 punktów możliwych jeszcze do zdobycia, Sam traci jedynie 34 oczka do lidera tabeli, Turka Kenana Sofuoglu i wciąż ma szansę na mistrzowski tytuł. Brytyjczyk liczy więc na walkę o zwycięstwa w trzech ostatnich wyścigach sezonu.

W wyrównanie swojego najlepszego rezultatu z sezonu 2012, dziesiątego miejsca wywalczonego podczas ostatniej rundy w Rosji, celuje z kolei drugi z reprezentantów ekip Bogdanka PTR Honda. Mathew Scholtz zna sporą część toru Nurburgring, na którym dwa lata temu startował w mistrzostwach Niemiec klasy 125 i w niedzielę będzie liczył na kolejne punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Trzeciego motocykla Bogdanki dosiądzie w ten weekend doskonale znany kibicom MŚ Portugalczyk Miguel Praia. 35-letni, dwukrotny mistrz Portugalii klasy Supersport, ma już na swoim koncie starty w MŚ w barwach PTR, dlatego z pewnością doskonale odnajdzie się w zespole Bogdanki.

Niedzielny wyścig World Supersport rozpocznie się o godzinie 13.30. Relacja na żywo na antenie Eurosportu. Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

Sam Lowes: „Nie mogę doczekać się ostatnich trzech wyścigów sezonu. Presja jest teraz na barkach Kenana, nie moich, dlatego skupiam się na walce o wygranie ostatnich trzech rund. Lubię zbliżające się tory i jestem na nich szybki, co daje mi dodatkową pewność siebie. Nurburgring jest świetny i przypomina mi szybkie, brytyjskie trasy. Bardzo lubię ten obiekt. Prognozy pogody są optymistyczne, a ja nie mogę doczekać się niedzielnego wyścigu jak żadnego innego w tym roku”.

Mathew Scholtz: „Po dwóch finiszach w punktowanej piętnastce i moim najlepszym rezultacie podczas ostatniej rundy w Rosji, nie mogę już doczekać się wyścigu w Niemczech. Liczę na dalsze postępy i kolejny finisz w pierwszej dziesiątce, tym bardziej, że startowałem już na tym torze i znam jego część. Ten obiekt powinien odpowiadać mojej Bogdanka PTR Hondzie, a ja także bardzo go lubię, więc chciałbym poprawić dziesiąte miejsce z Moskwy”.

Miguel Praia: „Jestem bardzo szczęśliwy z powodu dołączenia do zespołu Bogdanka PTR Honda i liczę w ten weekend na dobry wynik. Chciałbym wrócić do MŚ na pełen etat, a Bogdanka dała mi wielką szansę na pokazanie się z dobrej strony. Oczywiście wiem, jak szybcy są moi rywale, ale intensywnie trenuję i jestem mocno zmotywowany. Lubię tor Nurburgring, który jednak nie jest łatwy. W przeszłości miałem tam trochę pecha, ale tor powinien odpowiadać zarówno mojej Hondzie, jak i mojemu stylowi jazdy”.