MotoGP 2016: Sam Lowes bezbłędnie wygrywa wyścig Moto2 w Jerez - Motogen.pl

Sam Lowes był najszybszy już podczas kwalifikacji i zdobył pole position. Pierwszy rząd uzupełnili Jonas Folger i Sandro Cortese.

Najlepszy start zaliczył Folger, który ukończył pierwsze okrążenie na prowadzeniu. Później prowadzenie przejął Sam Lowes i nie oddał pierwszego miejsca aż do mety. Folger siedział mu na ogonie, ale nie decydował się na atak, co w dalszej części wyścigu sprawiło, że jadący bezbłędnie Lowes odskoczył mu i zyskał bezpieczną przewagę. Brytyjski zawodnik wjechał na metę z przewagą prawie 2,5 sekundy nad Niemcem. Najniższy stopień podium zajął Alex Rins, który pod koniec wyścigu również mógł być spokojny o swoje trzecie miejsce odstawiając Franco Morbidelliego o ponad 2,5 sekundy.

Wyścig Moto2 obfitował w wypadki. Jednym z pierwszych zawodników, którzy wypadli z toru był Xavier Simeon, ale udało mu się powrócić do wyścigu. Mniej szczęścia mieli Miguel Oliveira, Marcel Schrotter, Danny Kent, Alex Pons, Sandro Cortese, Alex Marquez i Simone Corsi.

Po zwycięstwie w Jerez Sam Lowes umacnia się na czele generalki mając na koncie 72 punkty. Zawodnik zwiększył swoją przewagę nad Alexem Rinsem do 10 punktów. Trzecie miejsce zajmuje obrońca tytułu mistrzowskiego – Johann Zarco. Francuz ma na koncie 56 punktów i ukończył zmagania w Jerez na 5. miejscu.