Biznes: Finansowanie motocykla - Motogen.pl

Skąd pozyskać dobre finansowanie?

Z Banku. Najlepiej Banku BGŻ BNP Paribas. Jako sieć Automotive instytucja istnieje od 2010r, wcześniej pod marką BNP Paribas, zaś obecnie jako BGŻ BNP Paribas. Bank współpracuje z największymi graczami na rynku, dealerami i importerami marek Harley-Davidson, Ducati, Triumph, Piaggio, Vespa, Gillera, a także posiada indywidualne umowy z dealerami motocyklowymi Kawasaki, Suzuki, Yamaha.

BGŻ BNP Paribas to dobre oferty dla motocyklistów…

Bank, dzięki współpracy z najlepszymi firmami na rynku motocyklowym, jest w stanie zaoferować pełen pakiet produktów pomocnych w zakupie motocykli oraz profesjonalne doradztwo w zakresie finansowania.

Wierzymy, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu i stale powiększającej się liczbie umów, podpisanych z dealerami, jesteśmy w stanie być wiarygodnym partnerem oraz szerzej zaistnieć w świadomości obecnych i przyszłych motocyklistów.

W jaki sposób Bank BGŻ BNP Paribas proponuje sfinansowanie motocykla?

Trzema fundamentalnymi narzędziami umożliwiającymi nabycie motocykla są: produkty kredytowe (w różnych opcjach, wariantach i systemach ratalnych), leasing dla osób prowadzących działalność gospodarczą i firm oraz, od 2016r pożyczka leasingowa dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Leasing jest najbardziej opłacalny dla przedsiębiorców, klienci prywatni wybierają najczęściej kredyt.

Kredyty dostępne są z różnymi opcjami spłaty rat, np. z odroczoną płatnością, w opcjach 2×50, 3×33, kredyty z karencją, niskimi ratami wraz z końcową ratą balonową – wariantów jest wiele i omówimy je w kolejnym odcinku razem z wariantem symulacji zakupu motocykla.

Co ciekawe, dane historyczne pokazują, że wciąż mnóstwo osób dokonuje zakupu motocykla za gotówkę, a w przypadku finansowania zakupu motocykla kredytem lub leasingiem, coraz więcej zakupów dokonywanych jest w formie leasingu (ok 60:40 w 2016).

Oferta Banku BGŻ PNB Paribas obejmuje także finansowanie ubezpieczeń, bank oferuje również pomoc brokerów ubezpieczeniowych.

Motocykl używany?

Bank BGŻ BNP Paribas współpracuje także z niektórymi komisami motocyklowymi. Każda osoba zainteresowana zakupem takiego motocykla może również przyjść do najbliższego oddziału, gdzie zostanie profesjonalnie obsłużona przez doradcę, a także poinformowana o najbardziej korzystnym dla siebie sposobie finansowania pojazdu.

Jakie warunki musi spełniać motocykl używany?

Motocykl używany może być finansowany zarówno poprzez leasing jak i kredyt. W przypadku finansowania kredytem, na koniec okresu spłaty motocykl nie może być starszy niż 12 lat. A więc jeśli decydujemy się na zakup motocykla 5letniego, nie możemy go spłacać dłużej, niż 7lat. W przypadku leasingu, jeśli prowadzimy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, koniec okresu spłaty nie może przypadać później niż na 9 rok użytkowania motocykla, natomiast przy każdej innej formie działalności, motocykl nie może być starszy niż jedenaście lat na koniec okresu kredytowania.

W kolejnych odcinkach skoncentrujemy się na kredycie i leasingu a także porównamy koszty finansowania pojazdu w obu tych przypadkach.