WSBK na Portimao - Motogen.pl

W klasie Superbike na czele tabeli znajduje się Sylvain Guintoli, który ma na swoim koncie 173 punkty. Nie może się jednak czuć bezpieczny, ponieważ Tom Sykes traci do niego zaledwie cztery punkty. Na trzecim miejscu znajduje się Eugene Laverty (149 pkt.), na czwartym jest Marco Melandri (127 pkt.), a prowadzącą piątkę zamyka Chaz Davies (112 pkt.). W ubiegłym roku pierwszy wyścig w Portimao wygrał Tom Sykes, drugi był Carlos Checa, a trzeci – Sylvain Guintoli. W drugim wyścigu podium wyglądało już zupełnie inaczej. Na pierwszym miejscu stanął Eugene Laverty, na drugim Jonathan Rea, a na trzecim nieobecny już Max Biaggi. W pierwszej i drugiej turze kwalifikacji najszybszy był Jonathan Rea. W Superpole najszybszy był Tom Sykes przed Eugene Lavertym i Jonathanem Rea. Dalej znaleźli się Marco Melandri, Sylvain Guintoli, Loris Baz, Carlos Checa, Jules Cluzel, Michel Fabrizio, a pierwszą dziesiątkę zamyka Ayrton Badovini.

W Supersport prowadzi tegoroczny faworyt do tytułu mistrzowskiego – Sam Lowes, który ma 95 punktów, więc jest w miarę bezpieczny, ponieważ Kenan Sofuoglu, który zajmuje drugie miejsce, ma 65 punktów. Fabien Foret traci do niego cztery punkty. Czwarty jest Lorenzo Zanetti (53 pkt.), a pierwszą piątkę zamyka Michael Vd Mark (49 pkt.). W ubiegłym roku wyścig zwyciężył Jules Cluzel, a podium uzupełnili Kenan Sofuoglu i Fabien Foret. Sam Lowes był na piątym miejscu jadąc wtedy na Hondzie. W pierwszej turze kwalifikacji Lowes był najszybszy. Kenan Sofuoglu miał drugi czas, Fabien Foret – piąty, Michael Vd Mark – ósmy, a Lorenzo Zanetti – trzynasty. W drugiej sesji kwalifikacyjnej Lowes zajął ponownie pierwsze miejsce, Sofuoglu – drugie, a trzecie – Sheridan Morais.

W klasie Superstock 600 prowadzi Gauthier Duwelz przed Bastienem Chesaux i Tonym Coveną. W ubiegłym roku wyścig w Portimao zwyciężył Vd Mark, który obecnie jedzie w klasie Supersport. W kwalifikacjach najszybszy był Adrian Nestorovic przed Franco Morbidelli i Gauthierem Duwelz. Wyścig odbędzie się jeszcze w sobotę o godzinie 19:00. W Superstock 1000 na pierwszym miejscu w generalce jest Niccolo Canepa (52 pkt.), a dalej Eddi La Marra (49 pkt.) i Sylvain Barrier (45 pkt.). Blisko tych zawodników znajduje się będący na czwartym miejscu Jeremy Guarnoni, który ma punktów 44. W ubiegłym roku wyścig wygrał Bryan Staring przed Sylvainem Barrier i Jeremym Guarnonim. W pierwszej turze kwalifikacji najszybszy był Sylvain Barrier przed Lorenzo Savadorim i Jeremym Guranonim.

Niedziela rozpocznie się wyścigiem klasy Superstock 1000 o godzinie 11:30. Wyścigi klasy Superbike odbędą się o 13:00 i 16:30, a Supersport o 14:30.

Autor: Wojciech Grzesiak