Smelka z kompletem zwycięstw w swoim debiutanckim sezonie w klasie PRO zapewnił sobie tytuł już w Warszawie, natomiast nie wiemy jeszcze, kto wraz z nim stanie na podium klasyfikacji generalnej. Szanse na to mają sami giganci: Gruszka Grześ Uliński z Warszawy, Dziki Krzysiek Dzikowski ze Szczecina oraz Beniamin Mucha z Wrocławia – mistrz sezonu 2013.
Na ostatnich już w tym roku zawodach w Szczecinie będzie można zatem oglądać w epickiej walce polską i międzynarodową śmietankę Gymkhany – bo zapowiadają się także czołowi zawodnicy z Czech oraz reprezentacja Berlina – ale zgodnie z tradycją GymkhanaGP, każdy, nawet debiutant, może powalczyć o zwycięstwo, bo początkujący mają odrębną klasyfikację. To właśnie w Szczecinie w maju 2013 debiutant Dziki, obecnie walczący o tytuł wicemistrza, wywalczył szczyt podium amatorów. Pula nagród w klasie amatorów tradycyjnie jest bogatsza niż ta dla zawodowców. W całym cyklu zwycięzca amator otrzyma kurtkę Modeka Mesh2, ufundowaną przez Modeka Polska.
Oprócz konkursu głównego będzie przeprowadzony też konkurs GP8 (pięciokrotne pokonanie dwunastometrowej ósemki na czas) oraz rozgrywka pucharowa między czterema najlepszymi amatorami i czterema najlepszymi zawodowcami, w której o rozstawieniu decyduje losowanie. Wręczone będzie też wyróżnienie dla najszybszej kobiety.
Ale nie tylko najszybsi mogą liczyć na nagrody! Speed Day ufundował wejściówki na swoje treningi na Torze Poznań, które będą losowane wśród zawodników i widzów.
W puli nagród do wywalczenia i wylosowania będą również koszulki MotoRmanii – patrona medialnego całego cyklu, klatka do motocykla którą wykona GT Projekt – warsztat prowadzony przez szczecińskiego gymkhanera Allaisa, oraz gadżety i produkty Motul ufundowane przez szczecińskiego dystrybutora tej marki – hurtownię Mata. Dla najszybszych pań będą naturalne kosmetyki aloesowe Forever.
Tak jak na każdej GymkhanaGP, spikerem imprezy będzie legendarny Głos Polskiej Gymkhany – Daniel Kisiel, dziennikarz sportowy z Trójmiasta – będzie to już 17-ty jego występ na ogólnopolskiej Gymkhanie. Pokaz stuntu i driftu zapewną Ciut11 i Pat, a organizatorzy wyścigów motocykli zabytkowych Veteran Cup zaprezentują swoje maszyny na torze. Imprezę udokumentuje Kalwa Studios, firma która stworzyła ten niesamowity film z ubiegłorocznego finału:
Po zawodach na afterparty zaprasza słynny szczeciński klub studencki Pinokio, który dla zdobywców podium w obu kategoriach ufundował nagrodę specjalną w postaci bonu do wykorzystania w barze.
motoFUNdacja dziękuje za wsparcie: Mata – dystrybutor Motul, Modeka Polska, Speed Day, Szkoła Nauki Jazdy Promoto, GT Projekt, Kalwa Studios, Centrum Kultury Studenckiej Pinokio, Telewizja Pomerania, Motogen.pl, MotoRmania.com.pl, GymkhanaPolska.pl, Miasto Szczecin. Szczególne podziękowania motoFUNdacja kieruje do swoich niezastąpionych wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.
Spotykamy się zatem w sobotę 20 września już od 9:00 na torze kartingowym przy ul. Wojska Polskiego 237a w Szczecinie.
Wszystkie szczegóły, rejestracja online, regulaminy, wyniki poprzednich rund, klasyfikacja generalna na stronie www.gymkhana-gp.pl, a bieżące aktualności na FB imprezy.
Aby uczynić uczestnictwo w GymkhanaGP maksymalnie dostępnym dla zawodników, uniknąć formalności przy zapisach, wyrabiania licencji, kosztów z tym związanych, zawody GymkhanaGP, jedyne w Polsce i największe w Europie zawody w tej dyscyplinie, nie podlegają pod żadne związki i federacje, dlatego są to nieoficjalne Mistrzostwa Polski. Niemniej przyjęło się ich zwycięzców określać mianem Mistrza Polski. Analogiczny status miały w 2011 i 2012 roku zawody Honda Gymkhana.