Triumph Bonneville T120 Elvis Presley Limited Edition: hołd dla króla rock'n'rolla - Motogen.pl

Limitowana edycja motocykla Bonneville T120, wyprodukowana w zaledwie 925 egzemplarzach na świat, trafi do sprzedaży we wrześniu 2024 roku. Cena na polskim rynku nie jest jeszcze znana.

Ten wyjątkowy model jest hołdem dla Elvisa Presleya, króla rock’n’rolla, i jego słynnej grupy „Memphis Mafia”. Czerpie inspiracje stylistyczne z kultowego „Comeback Special” z 1968 roku. Bogata kolorystyka wyróżnia go spośród innych Bonneville, a złoty napis „ELVIS” nawiązuje do świateł scenicznych. Podpis króla rock’n’rolla widnieje na zbiorniku paliwa i bocznych panelach, a zagorzali fani odkryją też inne subtelne nawiązania do Presleya. Jednym z nich jest dyskretne logo „Take Care of Business in a Flash”, osobista mantra Elvisa, która stała się mottem Memphis Mafia.

W 1965 roku Elvis podarował swoim przyjaciołom z Memphis Mafia motocykle Triumph Bonneville. Niedawno Triumph rozpoczął poszukiwania tych motocykli. Jedna z klientek zgłosiła, że posiadała Bonneville należące kiedyś do Jerry’ego Schillinga, i nadal ma dowód rejestracyjny! Niestety motocykl, przemalowany na różowo, został sprzedany wiele lat temu, jego poszukiwania wciąż trwają.

Kolorystyka oparta na Carnival Red została zainspirowana customowym Bonneville J. Daara z 2023 roku, z którego dochód trafił do Fundacji Charytatywnej Elvisa Presleya. Nowy T120 zachowuje klasyczną sylwetkę Bonneville i charakterystyczny zbiornik paliwa, który tak urzekł Elvisa. Aluminiowe paski na zbiorniku paliwa pięknie komponują się z błotnikami ozdobionymi ręcznie malowanymi złotymi akcentami. Chromowane elementy dodają blasku temu kultowemu modelowi.

Każdy z 925 egzemplarzy można rozpoznać po specjalnym numerowanym wsporniku kierownicy z wygrawerowanym laserowo podpisem Elvisa Presleya. Każdy motocykl zostanie dostarczony ze złotą płytą Sony w ekskluzywnym pudełku sygnowanym wspólnie przez Elvisa Presleya i Triumph Motorcycles. Pudełko zawiera indywidualny certyfikat autentyczności podpisany przez dyrektora generalnego Triumph Nicka Bloora i Jamiego Saltera, prezesa ABG, Elvis Presley Enterprises.

Bonneville T120 to połączenie klasycznego designu z nowoczesną technologią. Rzędowy silnik o pojemności 1200 cm3 zapewnia doskonałe osiągi, a chłodzenie cieczą spełnia normę EURO 5. Motocykl posiada ABS najnowszej generacji, rolgaz ride-by-wire oraz dwa tryby jazdy: Rain i Road. Pod siedzeniem znajdują się lampki LED i gniazdo USB, a także dwudzielny zestaw wskaźników z analogowym prędkościomierzem i obrotomierzem oraz zintegrowanym wyświetlaczem LCD.

Triumph Bonneville T1120 Elvis Presley Limited Edition to wyjątkowa okazja dla fanów Elvisa Presleya i motocykli. To nie tylko hołd dla króla rock’n’rolla, ale również piękny i dopracowany motocykl, który z pewnością stanie się cennym nabytkiem dla kolekcjonerów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany