Przygoda już blisko! Premiera BMW R 1300 GS Adventure zbliża się wielkimi krokami - Motogen.pl

Fani wersji Adventure nowego R 1300 GS nie będą musieli czekać zbyt długo – premiera wersji dla miłośników długodystansowych wypraw jest coraz bliżej. Potwierdzenie homologacji w Szwajcarii rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Jak to często bywa, pomimo starań producentów, aby ukryć przed nami nowości, homologacje zdradzają pewne detale. W tym przypadku dokumenty zatwierdzające R 1300 GS Adventure 2025 w Szwajcarii ujawniają kilka istotnych informacji.

Nowy model Adventure będzie napędzany tym samym 145-konnym silnikiem bokser co standardowy GS, jednak prędkość maksymalna motocykla zostanie ograniczona do 220 km/h (w porównaniu do 225 km/h w standardowym GS). Różnica ta, podobnie jak w poprzedniej generacji, wynikać może z dodatkowego obciążenia wersji Adventure. Możliwe też, że wpływ ma na nią aerodynamika.

R 1300 GS Adventure zapowiada się jako model stworzony z myślą o komforcie i ochronie przed wiatrem podczas długich wypraw. Możemy spodziewać się zbiornika paliwa o pojemności około 30 litrów oraz bogatej gamy akcesoriów. Masa motocykla wzrośnie o 21 kg w porównaniu do standardowego R 1300 GS, co oznacza, że deklarowana przez producenta masa brutto wyniesie 258 kg (w porównaniu do 237 kg w standardzie).

Z uwagi na popularność GS Adventure w turystyce i podróżach z pasażerem, BMW będzie zapewne chciało kreować go jako alternatywy dla modelu R 1250 RT. Nowy Adventure będzie również o 162 mm wyższy, ale jednocześnie krótszy.

Kolejną nowością będzie dostępność wersji z automatycznym asystentem zmiany biegów (ASA), eliminującą dźwignię sprzęgła.

Pozostaje pytanie o cenę, która z pewnością będzie wyższa niż obecnego R 1250 GS Adventure, którego ceny zaczynają się od 89 tys. zł. Biorąc pod uwagę rosnącą inflację, należy spodziewać się wyższej ceny. Pełną specyfikację techniczną poznamy z pewnością podczas oficjalnej prezentacji modelu, która prawdopodobnie odbędzie się po wakacjach.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany