Shark Evo One - kask szczękowy na każdą okazję - Motogen.pl

Shark Evo One kask szczękowy, którego postanowiono zaprojektować od podstaw, nie sięgając do już istniejących rozwiązań. Szczęka w Evo One zamontowana jest na stałe, nie da się jej zdjąć czy odczepić, ale gdy nie jest potrzebna, gdy chcemy poczuć wiatr na naszym obliczu, możemy po prostu jednym ruchem ręką – nawet w rękawicy – przełożyć szczękę do tylu i stabilnie zatrzasnąć ją w tym miejscu. Szczęka znika nam z oczu, nie przeszkadza i trzyma się bardzo stabilnie. Kask jest tak wyważony, że zamontowanie jej na swoim miejscu pracy, czy też z tyłu kasku nie przeciąża karku motocyklisty.

 

Skorupa

Skorupa Evo One Aerodynamiczna, wyposażona w spojler stabilizujący opływ powietrza skorupa kasku Shark Evo One wykonana jest z materiału termoplastycznego. Dzięki użyciu tego tworzywa udało się stworzyć tak dobrą aerodynamikę tego kasku. Evo One wyposażono w spojler, który łagodzi i wycisza strugi powietrza opływające kask. Skorupy mają dwie wielkości, jedną dla rozmiarów S-M, drugą dla L-XL.

 

 

Szczęka

Szczęka w kasku Shark Evo One podnieść szczękę można jedną ręką – choć do tego potrzeba trochę wprawy. Jeżeli już zrozumiemy działanie systemu blokującego szczękę w pozycji z przodu czy z tyłu, jej obsługa nie powinna być dla nas problemem. Szczęka w położeniu off, czyli z tyłu kasku, nie przeszkadza w jeździe i niejako komponuje się w bryle skorupy, tworząc z nią wizualnie zwartą całość. Szczęka tak jak i skorupa wykonana jest z termoplastiku.

Zasuwana do tyłu szczęka, to bardzo wygodne rozwiązanie…

Kolejny element to zupełnie nowa, bardziej aerodynamiczna skorupa wyposażona w spojler stabilizujący i osłonę podbródka. Oznacza to zmniejszenie hałasu wewnątrz kasku. Evo One wyposażony jest w powiększoną o 23 proc. blendę przeciwsłoneczną (w porównaniu do modelu Evoline). Ewenementem są również dwa rozmiary skorupy. Evo One, podobnie jak protoplasta Evoline łączy w sobie cechy kasku zamkniętego i otwartego, co zostało potwierdzone podwójną homologacją. Samodzielny mechanizm szyby pozwala na jej podniesienie i jazdę tylko z opuszczoną blendą, jak również zamknięcie blendy i wizjera głównego i jazdę z całkowicie chronioną twarzą. Tego typu rozwiązanie przydatne jest dla motocyklistów podróżujących w najróżniejszych warunkach pogodowych. Evo One przystosowany jest również do montażu fabrycznego zestawu Bluetooth.

 

Wentylacja

Za wentylację kasku, umożliwiającą jazdę w upał przy zamkniętej szczęce i opuszczonej szybie, odpowiadają dwa otwory na górze kasku oraz jeden szczękowy. Wszystkie można wygodnie zamknąć jedną ręką w rękawicy. Dzięki temu kask Shark Evo One nie jest tylko kaskiem letnim, ale nadaje się także na chłodniejsze dni.

 

Wyściółka

Wnętrze kasku wyściełane jest materiałem zawierającym włókna bambusowe. Dzięki temu materiał wyściółki oddycha, posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Wnętrze kasku przystosowane jest dla motocyklistów, którzy muszą jeździć w okularach korekcyjnych. Całość wyściółki można wyjąć do prania.

 

Wizjer

Szyba w kasku Evo One wykonana jest z w pełni przezroczystego, odpornego na zarysowania poliwęglanu. Szyba przystosowana jest do montażu Pinlocka, który dołączony jest do kasku. Przeciwsłoneczna blenda jest aż o 23% większa od blendy znanej z kasku Shark Evoline. Pokryta jest materiałem o właściwościach antiscratch. Nie przepuszcza szkodliwego promieniowania UV380.

Po przesunięciu szczęki do tyłu, otrzymujemy pełnowartościowy kask otwarty…

 

Mechanizm szyby

Bardzo precyzyjny mechanizm wizjera umożliwia ustawienie szyby aż w ośmiu pozycjach (otwarta, zamknięta oraz 6 pośrednich). Mechanizmy ten dociąga szybę do uszczelki w pozycji zamkniętej, a w pozycji w pełni otwartej w pełni ją stabilizuje. Co prawda do wymiany szyby, czy do jej zdjęcia – np. w celu założenie pinlocka, nie trzeba specjalistycznych narzędzi, ale potrzebujemy np. długopis, którym wciśniemy zatrzask znajdujący się z boku szyby, tuż przy mechanizmie wizjera. Zdjęcie szyby i jej ponowne założenie nie powinno zająć zbyt dużo czasu. To rozwiązanie jest w pełni akceptowalne, gdyż dzięki blendzie przeciwsłonecznej potrzeba zdjęcia szyby zachodzić będzie sporadycznie.

 

Zapięcie

Zapięcie Sharka Evo One to wygodny mechanizmy mikrometryczny, który umożliwia dopasowanie długości paska w czasie jego zapinania. Bezawaryjny i prosty w obsłudze mechanizm skutecznie trzyma kask na głowie motocyklisty.

 

Naszym zdaniem

Shark Evo One to ciekawy, nietuzinkowy kask dla każdego, kto nie może się zdecydować, czy chce jeździć w kasku otwartym, czy też zamkniętym. Dzięki przekładanej na tył szczęce możesz wygodnie podróżować w Evo One zupełnie jak w kasku otwartym. Jest to niemożliwe w zwykłych szczękowcach, których podnoszone szczęki stawiają duży opór powietrzu generując hałas.

 

Cena

Za kask Shark Evo One w najprostszym malowaniu zapłacić trzeba około 1600 zł (cena na maj 2017), wersje z kolorowym malowaniem kosztują około 1750 zł.

Importerem Sharka jest firma Inter Motors – gdzie znajdziecie Evo One.