Polacy przed drugą rundą Pucharu Europy Juniorów - Motogen.pl

Motocykliści Bogdanka Junior Team Poland wystartują w najbliższy weekend w drugiej rundzie Pucharu Europy Juniorów – EJC na włoskim torze Monza. Po zwycięstwie Adriana Paska i podium Artura Wielebskiego w holenderskim Assen, także we Włoszech lubelski zespół liczy na walkę o czołowe pozycje.

 

Druga z ośmiu rund juniorskiego cyklu, który na europejskich torach towarzyszy Mistrzostwom Świata Superbike i Supersport, gdzie także rywalizuje lubelski zespół Bogdanki, odbędzie się na znanym z Formuły 1, włoskim torze Monza. Choć dla całej trójki polskich juniorów będzie to pierwszy kontakt z legendarną trasą, Adrian Pasek, Artur Wielebski i Szymon Kaczmarek liczą na walkę w czołówce.

 

Po świetnym debiucie w EJC, serii, w której nastoletni zawodnicy korzystają z identycznych motocykli KTM 690 Duke, Adrian Pasek prowadzi w klasyfikacji generalnej dzięki zwycięstwu w Assen i także na Monzy zamierza walczyć o wygraną.

 

Pierwszy trening wolny odbędzie się już w najbliższy piątek, jednak trzeci w Holandii Artur Wielebski, który w rodzinnym Krotoszynie przystąpi tego dnia do ostatniego egzaminu maturalnego, na torze pojawi się dopiero w sobotę. Mimo wszystko „Arti” również liczy na walkę o podium. Trzeci z juniorów, Szymon Kaczmarek, będzie z kolei chciał poprawić swoje dziewiąte miejsce na mecie z wyścigu otwarcia.

 

Polscy kibice będą mogli obejrzeć niedzielny wyścig na żywo na antenie stacji Sportklub w niedzielę o godzinie 14:30. Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu Bogdanka PTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com.

 

Adrian Pasek: „Po udanym weekendzie w Assen, także we Włoszech liczę na walkę o czołowe pozycje i podium. Nigdy nie byłem na torze Monza, więc może być ciekawie. Tor jest bardzo trudny technicznie, a wszystko zależy od wyjść z szykan. W wyścigu z dzikimi kartami wystartuje także dwóch zawodników z Włoch, którzy z pewnością będą szybcy. Wolałbym jeździć po suchym torze, ponieważ w deszczu zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidywalnego, ale jestem gotowy na każde warunki”.

 

Artur Wielebski: „Przede mną w tym tygodniu jeszcze matura, ale myślami jestem już we Włoszech i liczę na walkę o czołowe pozycje. Co prawda opuszczę piątkowy trening, więc czeka mnie dużo pracy, ale jestem dobrej myśli. W Assen stanąłem na podium mimo dalszej pozycji startowej, więc liczę na dobry wynik w kwalifikacji i walkę w czołówce. Monza to legendarny tor, dlatego wyjadę na niego w sobotę z wielką przyjemnością”.

 

Szymon Kaczmarek: „Chciałbym poprawić dziewiąte miejsce z Assen i być może powalczyć nawet o pierwszą piątkę. Co prawda nie znam toru, ale jeździłem po nim wirtualnie i liczę na dobry weekend. Wszystko zależy oczywiście od dobrego poznania konfiguracji i ustawienia motocykla podczas treningów, ale jestem bardzo optymistycznie nastawiony przed weekendem i nie mogę już doczekać się wyjazdu do Włoch”.

 

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Po wymarzonym początku sezonu w Holandii, w najbliższy weekend czeka nas ciekawy weekend na legendarnym włoskim torze Monza. Prognozy pogody przewidują deszcz i zmienne warunki, więc znów wszystko jest możliwe, ale wierzymy, że nasi juniorzy znów będą w czołówce. Adrian Pasek w Holandii potwierdził swój status wielkiej, wschodzącej gwiazdy, ale Artur Wielebski z pewnością będzie chciał zrewanżować się za trzecie miejsce z wyścigu otwarcia, a Szymon Kaczmarek poprawić dziewiątą pozycję z Assen, więc czeka nas mnóstwo emocji. Oczywiście bardzo chcielibyśmy znów usłyszeć Hymn Polski na podium i wrócić do kraju z cennymi punktami, więc trzymamy kciuki za naszych juniorów’.