Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Jak podaje Tarnowska Policja w piątkowy wieczór motocyklista poruszający się na drodze 977 z Tarnowa do Tuchowa wyprzedził przez podwójną ciągłą policyjne, nieoznakowane BMW.

Na domiar złego prowadzący motocykl znacznie przekroczył prędkość (108 km/h w terenie zabudowanym), nie stosował się do znaków pionowych i poziomych, a dodatkowo naraził na niebezpieczeństwo przewożonego pasażera.

Policjanci zatrzymali motocyklowego pirata wystawiając mandat na kwotę 700 zł oraz dopisując do jego konta 15 punktów. 24-latek stracił prawo jazdy na kolejne trzy miesiące.

Motocyklista

„Zarobił” 15 punktów karnych i pozbył się prawa jazdyPechowo na życzenie rozpoczął weekend motocyklista podróżujący drogą wojewódzką numer 977 z Tuchowa do Tarnowa, który w niespełna dwie minuty dopisał do swojego konta 15 punktów i stracił prawo jazdy na kilka miesięcy. W piątkowy wieczór policjanci tarnowskiej drogówki, patrolujący nieoznakowanym BMW z wideorejestratorem rejon Tuchowa zostali wyprzedzeni przez motocyklistę. Kierowca nie bardzo zważał na znaki pionowe i poziome, wyprzedzając na podwójnej ciągłej, a w terenie zabudowanym pędził z prędkością 108 km/h. Na domiar złego wiózł pasażera, narażając mężczyznę na niebezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali pirata, dopisując do jego konta 15 punktów karnych i mandat w wyskokości 700 złotych. 24-latek stracił również prawo jazdy, które odzyska dopiero pod koniec września. Tarnowska policja apeluje o rozwagę i stosowanie się do oznakowania jakie obowiązuje na drogach. Informujemy też, że w związku z tragicznymi wypadkami do jakich doszło ostatnio w naszym regionie, motocykliści będą poddawani częstym kontrolom na popularnych szlakach komunikacyjnych. Wszystkim kierowcom życzymy szerokiej drogi i bezpiecznego dotarcia do celu podróży.

Opublikowany przez Tarnowska Policja Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Film dokumentujący znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym…

Dopisujemy się do apelu policjantów o rozsądną jazdę a ze swojej strony dodamy jeszcze, że biorąc odpowiedzialność za pasażera powinniśmy uważać dwukrotnie bardziej i w żaden sposób nie szarżować. Uważajcie na siebie!

Więcej w Z Kraju
Wystartuj w Pucharze Polski na motocyklu organizatora

Już tylko dwie imprezy eliminacyjne pozostały do rozstrzygnięcia pierwszego etapu wspólnego konkursu marek I’M Inter Motors i Castrol , w...

Zamknij