Wymann Betts jeździ… Gold Wingiem! Jest prawdopodobnie najstarszym motocyklistą w Ameryce Północnej.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że motocykle to taki rodzaj pasji, z której trzeba będzie w pewnym wieku zrezygnować… Wymann Betts daje nadzieję, że może jednak nie! Zwany przez kolegów “Bun” skończył 100 lat i jest prawdopodobnie najstarszym, aktywnym motocyklistą w Ameryce Północnej.

Pasja do jednośladów zaczęła się ponad pół wieku temu od skuterów. W lipcu 2020 Wymann ma poprowadzić paradę motocyklową w Amherst, w kanadyjskiej Nowej Szkocji. Odbędzie się to zaledwie miesiąc przed 101. urodzinami Buna… Organizatorzy zastanawiają się, czy Wymann nie pojedzie jednak w motocyklu z koszem, albo antycznym samochodem, jednak sam bohater się nie poddaje.

Zapytany o to, jaki jest jego przepis na sukces, Betts odpowiada: “nie wybiegam myślami zbyt daleko w przyszłość”. Dodaje też: “po prostu nigdy nie dorosłem”. Jego przyjaciel mówi, że Wymann nigdy nie pił, nigdy nie palił i nigdy się nie przejmował. Jego kolejną pasją są samoloty – do 80. roku życia miał Cessnę 172, którą latał regularnie.

Bun w życiu jeździł wieloma motocyklami, a aktualnie ma Hondę Gold Wing z 2003 roku. Mówi, że jest dość ciężka, ale po przekroczeniu 15 km/h prowadzi się gładko.

Wymannowi, Wam oraz sobie życzymy, aby jazda motocyklami trwała jak najdłużej!

Więcej w Ludzie, Newsy, Ze świata
Neo i Trinity znowu na motocyklu! Nagranie i zdjęcia z planu Matrix 4

Tym razem Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss jadą Ducati Scramblerem.

Zamknij