OSZAŁAMIAJĄCE FILMY ODKRYWAJĄCE NOWE DUCATI PANIGALE V4 SUPERLEGGERA - Motogen.pl

Filmy powalają. Zresztą tak samo jak sam motocykl…

Kolejna edycja ultralekkiego, flagowego, dopuszczonego do ruchu publicznego superbike’a jest w produkcji. Wiemy, że Ducati Panigale V4 Superleggera zbliża się, ponieważ niedawno wyciekły dane techniczne. Należy spodziewać się masy 152 kg na sucho (!!) oraz mocy 224 KM z wydechem homologowanym wg Euro 5, do użytku drogowego. Na szczęście w pakiecie jest w pełni tytanowy układ Akrapovic, który pozwala korzystać z pełnych 234 KM. Wszystko wskazuje na to, że silnik pochodził będzie z Panigale V4R, czyli jest to jednostka V4 o pojemności 998 ccm – zgodnie z wymogami wyścigowymi.

Kolejnym potwierdzeniem Superleggery jest list, który szef Ducati (Claudio Desmosedici) wysłał do klientów, którzy mają największą pasję (i największe konto). Zachęca w nim do zakupu nowego motocylka o nicku Project 1708. Cena ma wynosić 100 000 dolarów.

Teraz przyszła kolej na kolejny etap. W sieci pojawia się seria ośmiu filmów zapowiadających nowe Ducati Panigale V4 Superleggera 2020. Co ciekawe, filmy wypuszczane są przez V4evo, czyli małe, kalifornijskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji karbonowych dodatów do całej serii Panigale V4. Nie ma jednak wątpliwości, że mamy do czynienia z oficjalnymi filmami Ducati… Ta jakość obrazu i dźwięku powala!

Póki co zobaczyliśmy 3 filmy. Widzimy motocykl w pełnej krasie, ale nago – bez owiewek. Możemy podejrzeć, z czego wykonano poszczególne elementy. Dowiadujemy się też, że użyto karbonu typu unidirectional (jednokierunkowy? ciągły?), który jest niezwykle trudny w produkcji, ale oferuje wysoką sztywność i niską masę.

Praktycznie wszystko wykonano z lekkich materiałów. A przede wszystkim także ramę główną (to znaczy krótką ramę przednią, bo silnik V4 jest elementem nośnym) oraz tylną ramę pomocnicząFelgi to też karbonowe BST, jest karbonowy wahacz, suche sprzęgło STM, tytanowe wałki rozrządu, no i ten przepiękny, calusieńki tytanowy układ wydechowy Akrapovic.

Zawieszenie to manualnie sterowany Ohlins (z tytanową sprężyną, a jakże), a za hamowanie z przodu odpowiadają zaciski Brembo Stylema R.

Podziwiajcie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany