Nowe Mobilne Centrum Monitoringu w Warszawie - Motogen.pl

Komenda Stołeczna Policji zaopatrzyła się w nowy nieoznakowany samochód, czyli Mobilne Centrum Monitoringu.

Mobilne Centrum Monitoringu będzie służyło warszawskim funkcjonariuszom do skuteczniejszej walki z piratami drogowymi. Volkswagen LT-35 został wyposażony w dwie kamery o zasięgu 500 m, zamontowane na teleskopowych wysięgnikach, trzy kamery wyniesione zintegrowane i jedną kamerę wyniesioną mobilną. Oprócz tego w pojeździe znalazły się dwa stanowiska do obserwacji, rejestracji i archiwizacji zdarzeń.

MCM może dzięki temu rejestrować m.in. wykroczenia drogowe i przekazać informację załodze najbliższego radiowozu, która zatrzyma sprawdzę naruszenia przepisów ruchu drogowego. Istnieje także możliwość podłączenia MCM do warszawskiego systemu monitoringu wizyjnego ulic, co pozwala na podgląd obrazów z samochodu w stołecznej komendzie. Za pomocą Mobilnego Centrum Monitoringu w ciągu kliku godzin można sprawdzić kilkadziesiąt pojazdów.

 

Ostrzeganie przed białym Volkswagenem nie ma sensu – samochód wcale nie musi stać przy monitorowanej drodze, zatem lepiej stosować się do przepisów profilaktycznie.