Nowa Yamaha Tenere 700 już się testuje! Będzie trochę wygodniej - Motogen.pl

Poprawiony tylny zawias, kanapa, a poza tym kilka drobiazgów – nowa wersja Yamahy Tenere 700 będzie kosmetycznie lepsza niż obecny model. Czy to wystarczy, by utrzymać się na fali popularności?

Kilka szpiegowskich zdjęć, które znaleźliśmy na niemieckim Motorradzie wskazuje, że nowa wersja Yamahy Tenere 700 jest coraz bliżej. Zmian nie będzie dużo i będą raczej kosmetyczne, ale trudno się temu dziwić, skoro aktualny model świetnie się sprzedaje.

Na zdjęciach opublikowanych przez niemiecki Motorrad widać poprawione tylne zawieszenie. Monoshock ma inne mocowanie, a zastosowana sprężyna nieco bardziej progresywny charakter. Ma to pomóc w poprawie pracy zawieszenia, które często krytykowane było jako zbyt miękkie. Za tą teorią przemawia fakt, że motocykl testowy ma napinacz łańcucha oznaczony w pozycji oznaczonej jako „med” (medium), co sugeruje, że producent testuje różne poziomy sztywności zawieszenia.

Kamuflaż prototypu wskazuje, że spore zmiany obejmą kanapę i boczne osłony. Kanapa przez wielu użytkowników krytykowana była za twardość, producent będzie zapewne chciał coś z tym fantem zrobić. Przedni reflektor LED także wygląda nieco inaczej, podobnie jak cała czacha. Widać nowe wloty powietrza po obu stronach chłodnicy, co ma zapewne poprawić chłodzenie silnika CP2, który w obecnym modelu rozwija moc 74 KM i moment obrotowy 69 Nm.

Gadżety takie jak 5-calowy wyświetlacz TFT, łączność Bluetooth, port USB, czy terenowy tryb ABS wprowadzono już w ubiegłym roku, mało prawdopodobne by tu coś uległo zmianie. Nowa Tenere 700 może trafić na rynek w 2025 roku.

Zobacz zdjęcia na portalu motorradonline.de

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany