LCRT - Rewelacyjny początek sezonu! - Motogen.pl
Lepszego początku sezonu zawodnicy Loctite Ceresit Racing Team nie mogli sobie wyobrazić. Szampany strzelały z podium aż cztery razy, wszyscy zawodnicy mocno poprawili swoje zeszłoroczne czasy, biało – czerwone kombinezony chłopaków z LCRT widoczne były w czołówce większości wyścigów, w których startowali.
Jeszcze rok temu, takie sukcesy pozostawały w sferze marzeń. Po pierwszej rundzie wyścigów można śmiało powiedzieć, że zawodnicy nie rzucali słów obietnic na wiatr. Wyzwanie zostało rzucone, rękawice (6 par) podniesione, dłonie mocno zacisnęły się na kierownicach. 18 maja, na torze w Poznaniu, chłopaki z Loctite Ceresit Racine Team pokazali wszystkim, że w tym sezonie nie dadzą spać spokojnie rywalom i pod pudłem będzie naprawdę gorąco.

Pierwsza runda bez wątpienia należała do Arka Śliwy, który zdobył wszystko, o czym zawodnik może marzyć. Startując w dwóch kategoriach: Rookie 600 i pucharze markowym Suzuki (do 600) dwa razy zajął pierwsze miejsce, automatycznie obejmując prowadzenie w obu tabelach. – Lepszego startu nie mogłem sobie wyobrazić – opowiadał po zakończeniu wyścigów Arek. – Cały czas miałem doskonałe nastawienie, byłem maksymalnie skupiony, jechałem na świetnie przygotowanym motocyklu. A to dopiero mój pierwszy wyścig w sezonie i mam silne przekonanie, że z rundy na rundę będzie coraz lepiej – zapowiada Arek.

Na podium stanął także Janek Mitko, który w pucharze markowym Suzuki zajął drugie miejsce. Bardzo dobrze rozpoczął także walkę o pudło w wyścigu Rookie 600, ale niestety na czwartym okrążeniu stracił trzecią pozycję wypadając z toru. – Po doskonałym starcie w Rookie, objąłem drugą pozycje tuż za Śliwą. Na trzecim okrążeniu zostałem wyprzedzony przez dwóch zawodników i trochę za szybko próbowałem odzyskać straconą pozycję. Problem przy redukcji biegu, zbyt duża prędkość i już byłem „na zielonym”. Chciałem kontynuować jazdę, ale sędziowie techniczni nie wyrazili na to zgody.

Doskonale sezon rozpoczął również Kuba Derecki, który w kategorii powyżej 600 ccm zajął drugie miejsce w pucharze markowym Suzuki oraz 10 miejsce w wyścigu Rookie. – Wciąż uczę się swojego motocykla, który jest o ponad 40 koni mechanicznych mocniejszy od poprzedniego. Wierzę, że każda minuta spędzona na torze pozwoli mi lepiej poznać sprzęt i kręcić coraz lepsze czasy.

Dobrze rozpoczął sezon również Grzegorz Kawiński zdobywając pierwsze w tym sezonie punkty zarówno w pucharze markowym Suzuki (4 miejsce w kategorii do 600 ccm) jak i w wyścigach Rookie (7 miejsce w kategorii do 600 ccm).

Reszta zawodników LCRT również dała z siebie wszystko poprawiając swoje zeszłoroczne czasy i zdobywając punktowane miejsca w tabeli.

I Runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski odbyła się w dniach 16-18 maja. Zgłosiło się aż 232 zawodników, szczegóły dotyczące wyników poszczególnych wyścigów dostępne są na stronie Polskiego Związku Motorowego.