Kolejny tytuł dla Marka Szkopka - Motogen.pl

Zawodnik Team Recykl Marek Szkopek zdobył w niedzielę kolejny tegoroczny tytuł. Po podwójnym zwycięstwie pod koniec lipca w Poznaniu i przypieczętowaniu tytułu Mistrza Polski Supersport teraz Marek był bezkonkurencyjny w chorwackiej Rijece w siódmej rundzie Alpe Adria. Szkopek najpierw wygrał sobotnie kwalifikacje, a w niedzielę prowadził od pierwszego do ostatniego okrążenia wpadając na metę z pięciosekundową przewagą nad Thomasem Berghammerem. Zwycięstwo w Chorwacji oznacza, że Marek na dwie rundy przed końcem tegorocznego sezonu Alpe Adria jest już Mistrzem tej serii i spokojnie może przygotowywać się do finału mistrzostw Europy, które odbędą się 7 października w hiszpańskim Albacete. W siedmiu tegorocznych wyścigach Alpe Adria Marek Szkopek sześć razy stawał na podium, z czego trzy ostatnie wyścigi wygrał.

Marek Szkopek, Mistrz Polski i Alpe Adria Supersport: „Wspaniale się czuje, jestem bardzo szczęśliwy z wygranej w Rijece oraz z klasyfikacji generalnej Alpe Adria. Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi, Grupie Recykl za wiarę i wsparcie oraz Pirelli za pomoc techniczną i merytoryczną. Przed nami wielki finał Mistrzostw Europy, na których również dam z siebie wszystko i postaram się wygrać”.

Bartek Lewandowski, manager Team Recykl: ”Jestem bardzo dumny z Marka i całego zespołu. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że już dziś będziemy cieszyć się z tytułu, ale zwycięstwo w Rijece to potwierdzenie wspaniałej formy i dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy w Albacete”.

Rijeka wyniki wyścigu Supersport:
1. Marek Szkopek
2. Thomas Berghammer
3. Jiri Broz
4. Matthias Juranitsch
5. Jochen Rotter

Klasyfikacja generalna Alpe Adria Supersport po 7 wyścigach:
1. Marek Szkopek 147 punktów
2. Igor Kalab 84
3. Stefan Kerschbaumer 82
4. Thomas Berghammer 78
5. David Latr 77