Juniorzy Bogdanki przed własnymi kibicami w Brnie - Motogen.pl

Motocykliści zespołu Bogdanka Junior Team Poland wystartują w najbliższy weekend w piątej rundzie Pucharu Europy Juniorów. Niedzielny wyścig w czeskim Brnie będzie ich domowym startem. Do Artura Wielebskiego i Szymona Kaczmarka dołączy wracający po kontuzji zwycięzca pierwszej rundy, Adrian Pasek.

 

Pasek, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski juniorskiej klasy Superstock 600, prowadził w klasyfikacji generalnej serii EJC po dwóch pierwszych rundach i zwycięstwie w holenderskim Assen, ale kontuzja prawego barku sprawiła, że opuścił dwa ostatnie wyścigi i spadł na szóstą pozycję w tabeli. Jego strata do lidera wynosi jednak zaledwie 21 punktów i przed własnymi kibicami „Pasio” zapowiada w niedzielę ostrą walkę. Adrian wraca na tor, choć wciąż doskwiera mu kontuzja. „Pasio” liczy jednak, że będzie mógł bez przeszkód przejechać cały weekend wyścigowy przed własnymi kibicami.

 

Podobne aspiracje ma jego kolega zespołowy, ubiegłoroczny mistrz Polski klasy Superstock 600, Artur Wielebski, który ostatni wyścig na torze Motorland Aragon ukończył na szóstej pozycji. „Arti” jest dzięki temu piąty w tabeli i także zamierza walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

 

Trzeci z juniorów Bogdanki, Szymon Kaczmarek, liczy na poprawę swojego najlepszego wyniku z tego sezonu, dwukrotnie wywalczonego dziewiątego miejsca.

 

Niedzielny wyścig EJC, serii w której wszyscy zawodnicy dosiadają identycznych motocykli KTM 690 Duke, rozpocznie się o godzinie 14:25. Relacja na żywo na antenie Sportklubu.

 

Adrian Pasek: „Czuję się zdecydowanie lepiej niż przed ostatnią rundą i zrobię wszystko, aby wystartować w niedzielnym wyścigu. To nie tylko nasze domowe zmagania, ale także weekend bardzo istotny dla losów klasyfikacji generalnej, więc nie może zabraknąć mnie na starcie. Rozpocząłem już treningi i rehabilitację, także jestem dobrej myśli i chcę znów walczyć w czołówce. Liczę także na mocny doping polskich fanów, których z pewnością nie zabraknie na trybunach.”

 

Artur Wielebski: „Wyścig w Brnie traktujemy jak domową rundę, więc cały zespół jest silnie zmotywowany. Brno to także pierwszy tor w tegorocznym kalendarzu, po którym jeździłem wcześniej i który dobrze znam. Wszystko to sprawia, że chcę walczyć o zwycięstwo, a podium to absolutne minimum. Testowaliśmy ostatnio razem z Szymonem i jesteśmy w dobrej formie, dlatego zrobimy co w naszej mocy, aby z dobrej strony pokazać się przed polskimi kibicami.”

Szymon Kaczmarek: „Jestem mocno zmotywowany przed naszą domową rundą w Czechach. Razem z Arturem testowaliśmy ostatnio na motocyklach KTM w Brnie i Poznaniu. Na obu torach uzyskałem świetne czasy okrążeń, co bardzo dobrze rokuje przed weekendem. Nie jeździłem w Brnie od trzech lat, więc testy były bardzo przydatne. Chciałbym poprawić mój najlepszy wynik z tego sezon – dziewiąte miejsce, a dodatkowy doping polskich kibiców z pewnością mi w tym pomoże.”

 

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Artur i Szymon intensywnie ostatnio trenowali zarówno w Poznaniu, jak i w Brnie, dlatego jesteśmy ciekawi, jak poradzą sobie podczas najbliższej rundy. Spodziewamy się, że obaj będą walczyć w czołówce. Dużą niewiadomą jest za to forma Adriana, któremu wciąż doskwiera kontuzja. Mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z ostatniej rundy, kiedy po pierwszym treningu musiał wycofać się z dalszej jazdy. Gdyby tak się stało, Adrian straciłby realną szansę na walkę o triumf w klasyfikacji generalnej, dlatego trzymamy kciuki, że wszystko będzie w porządku. Z drugiej strony, jeśli tylko wystartuje w wyścigu, jestem przekonany, że nawet pomimo kontuzji, będzie w niedzielę walczył o czołowe pozycje.’