Hat-trick Andrzeja Chmielewskiego - Motogen.pl
Broniący tytułu mistrza Polski, Andrzej Chmielewski zwyciężył w trzecim z rzędu wyścigu klasy Superstock 600.

18 latek reprezentujący barwy zespołu Otomoto Racing podczas wczorajszych kwalifikacji wywalczył pierwsze pole startowe, ustanawiając jednocześnie nowy rekord okrążenia w swojej kategorii – 1:37.5.

Nastolatek z Łomianek popisał się następnie równie imponującą i dojrzałą jazdą podczas wyścigu. Przez trzynaście z piętnastu okrążeń Andrzej utrzymywał się za plecami prowadzącego Daniela Bukowskiego, przyglądając się jeździe rywala i oszczędzając ogumienie Pirelli w oczekiwaniu na ostateczny atak.

Ten nastąpił dwa okrążenia przed metą, a świetne przygotowanie fizyczne pozwoliło Chmielewskiemu na odskoczenie opadającemu z sił Bukowskiemu na prawie trzy sekundy. Na podium znalazł się także Mateusz Stokłosa, który jednak do zwycięzcy stracił aż dziesięć sekund. Cała trójka ściga się motocyklami Yamaha YZF-R6.

Po trzech wyścigach Andrzej Chmielewski prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 600 z kompletem siedemdziesięciu pięciu punktów i trzech zwycięstw. Drugi w tabeli Daniel Bukowski traci do zawodnika Otomoto Racing 19, a trzeci Tomek Kędzior 35 punktów. Czwarta runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski odbędzie się w czeskim Brnie w ostatni weekend czerwca.

Andrzej Chmielewski

„Plan wykonaliśmy dzisiaj w stu procentach. Pozwoliłem Danielowi prowadzić i jechałem tuż za nim spokojnym tempem aby oszczędzić opony. Na dwa kółka przed metą postanowiłem zaatakować i w końcówce jeszcze nieco mu odskoczyłem. Zespół Otomoto Racing przez cały weekend spisywał się wzorowo dlatego dziękuję wszystkim jego członkom za ciężką pracę, a naszym sponsorom za ciągłe wsparcie.”

Wyniki wyścigu Superstock 600

1. Andrzej Chmielewski, Yamaha, Otomoto Racing Team
2. Daniel Bukowski
3. Mateusz Stokłosa
4. Monika Jaworska
5. Tomasz Kędzior
6. Arunas Gibieza
7. Sebastian Kiedrzyński
8. Waldemar Zacha
9. Paweł Dębowski
10. Paweł Isański
11. Rafał Herman
12. Adrian Jakubowski
13. Grzegorz Nowak

Klasyfikacja generalna

1. Andrzej Chmielewski 75 pkt
2. Daniel Bukowski 56
3. Tomasz Kędzior 40
4. Mateusz Stokłosa 36
5. Arunas Gibieza 29
6. Grzegorz Nowak 27
7. Monika Jaworska 24
8. Sebastian Kiedrzyński 23
9. Waldemar Zacha
10. Paweł Isański 18
11. Paweł Dębowski 17
12. Daniel Kuchnia 14
13. Rafał Herman 13
14. Krzysztof Szymański 8
15. Marek Szwarc 7
16. Adrian Jakubowski 4
17. Wojciech Świerczyński 1