Harley-Davidson stawia na pracowników sezonowych - Motogen.pl

We wrześniu firma poinformowała, że zamierza zwolnić ponad 100 pracowników w fabrykach w York i Tomahawk. Teraz producent ogłosił rekrutację pracowników tymczasowych, którzy zasilą szeregi fabryki w York.

Producent poszukuje 400 osób, które będą zatrudnione od stycznia do maja, w pełnym wymiarze czasu. Pracownicy dostaną pracę przy składaniu motocykli, prowadzeniu wózków widłowych, spawaniu i pracach porządkowych. Będą oni pracować na trzy zmiany.

W przypadku techników produkcji pierwszego stopnia pensja wynosi 15,75 USD za godzinę pracy, a w przypadku techników produkcji drugiego stopnia producent płaci 19 USD za godzinę.

Taki manewr jest częścią restrukturyzacji firmy. Okres zatrudnienia nie został wybrany przypadkowo, ponieważ producent chce jak najlepiej przygotować się do sezonu wiosenno – letniego. Na początku tego roku Harley prognozował sprzedaż motocykli na poziomie od 269 do 274 tysięcy sztuk, ale przed podaniem wyników za trzeci kwartał producent przyciął te prognozy do przedziału od 264 do 269 tysięcy maszyn.

Autor: Wojciech Grzesiak