Ghost Rider powrócił? Jest nowy film Uppsala Run 2022 w 4K! (Stare filmy za darmo)! - Motogen.pl

Ghost Rider ze Szwecji, ten który uciekał motocyklem przed policją oraz jeździł w okolicy Sztokholmu, znowu nagrywa i publikuje filmy?! Zapowiedź „Uppsala Run 2022”

W zamierzchłych czasach, gdy nikt nie miał malutkich kamerek pokładowych na motocyklu i kasku, gdy zaledwie nikły procent społeczeństwa wrzucał nagrania swoich wyczynów do sieci, gdy śmieszne filmy oglądało się w telewizji w „Śmiechu Warte”, pojawił się on: Ghost Rider… Był rok 2002.

Kim jest Ghost Rider, motocyklista ze Szwecji?

Ghost Rider jeździł litrowym GSX-Rem, a jeździł jak szatan. Nagrał swój przejazd ze Sztokholmu do Uppsali, w zawrotnym tempie, przemykając pomiędzy samochodami. Odległość 67,5 km pokonał w 14 min i 55 sek. Wtedy było to czymś szokującym. A tym bardziej, jeżeli zostało nagrane, a nie tylko opowiedziane w barze! Ghost Rider natychmiastowo stał się legendą. Początkowo miał nagrać tylko jeden film, ale fani tak mocno prosili, że finalnie nagrał aż 6 filmów – można je było kupić na DVD.

Tożsamość Ghost Ridera przez wiele lat pozostawała nieznana. Liczba motocyklistów, którzy udawali Ghost Ridera i podszywali się pod niego wciąż pozostaje nieznana… W końcu Ghost Rider „tak jakby” się ujawnił – m.in. dlatego, że wziął udział w zawodach oraz w biciu rekordu Guinnessa w jeździe na jednym kole.

Ghost Rider to tak naprawdę Patrick Fürstenhoff, dziś ma 54 lata. Podobno.

Ghost Rider powraca? Uppsala Run 2022 w jakości 4K

Dziś, na 20. rocznicę oryginalnego filmu, Ghost Rider powraca. Ciężko o oficjalne potwierdzenie – bo wiecie, istnieje prawo i policja, ale wszystko wskazuje na to, że prawdziwy Ghost Rider rzeczywiście wraca do akcji.

„Wszyscy o to pytaliście i na to czekaliście! Uppsala Run w jakości 4K w roku 2022. Jest to przejazd będący hołdem, krótka wersja (a nie próba pobicia rekordu). Jest to jednocześnie nasz pierwszy film wprowadzający do nowej ery Ghost Ridera” – taki opis możemy przeczytać pod filmem na YouTubie.

Nie możemy ze 100-procentową pewnością stwierdzić, że to ten sam Ghost Rider, co kiedyś. Za to z pełnym przekonaniem donosimy, że człowiek na powyższym filmie (tak samo jak w oryginale sprzed 20 lat) ma trochę nierówno pod sufitem. Bo kto normalny przelatuje z prędkością około 200-300 km/h pomiędzy stosunkowo gęstym ruchem samochodowym na miejskiej obwodnicy?

Wszystkie filmy Ghost Ridera za darmo

Powyższy 7-minutowy klip jest podobno tylko zapowiedzią do pełnego filmu „Uppsala Run 2022”. Ale musicie wiedzieć, że jest jeszcze coś ważnego. Ghost Rider – jeżeli to wciąż on – rozpoczął zbiórkę na Patreonie. W zależności od liczby patronów, zapowiada też losowanie swojego Gixxera K5, a później turbo-Hayabusy.

Do tego, z okazji 20-lecia, udostępnił wszystkie 6 oryginalnych filmów za darmo, na YouTubie. Możecie je oglądać na tym samym kanale „Ghostrider The Real One”, na którym wrzucony jest powyższy trailer.

Z drugiej strony, być może to jakaś szeroko zakrojona i wyrachowana próba oszustwa na dotacje z Patreona? Nie wiemy.

Czy dziś film „Ghost Rider” stanie się takim samym emocjonującym hitem, jak 20 lat temu? A może dziś będzie już tylko kolejnym, mdłym i nieodpowiedzialnym „czymś” w internecie? Dajcie znać w komentarzach.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany