Extreme Family Piknik w Miękini 20–21 czerwca 2009 - Motogen.pl

W ubiegły weekend w Miękini niedaleko Krzeszowic odbył się Extreme Family Piknik. Imprezę zorganizowali lokalni miłośnicy czterech i dwóch kółek, którzy postanowili spotkać się na terenie dawnego kamieniołomu, by pojeździć na motocyklach, quadach, samochodami terenowymi, a także sprzętem wojskowym.

Organizatorzy, nieformalna grupa Motocykliści Ziemi Chrzanowskiej, spisali się na medal. Jedyne, co stanęło na przeszkodzie w świetnej zabawie na jednośladach, to pogoda – ulewny deszcz odstraszył wszystkich od jazdy motocyklami, a zaplanowana na godzinę 13.30 parada motocyklowa, niestety, nie odbyła się. Nieliczni fani crossów śmigali w gęstniejącym błocie, ale właściciele pozostałych jednośladów, które garstką dotarły na miejsce, musieli ewakuować się z terenu kamieniołomu już sobotnim popołudniem. Dalsze przebywanie na jego terenie groziło bowiem utopieniem się w błocku.

Mimo że pogoda nie dopisała, motocykliści szybko powrócili na teren kamieniołomu, by kontynuować zabawę już bez swoich biednych maszyn. Do wyboru mieli jazdę pojazdami 4×4, przejażdżki SKOTem, pokazy militarne, a także zabawę do białego rana przy ognisku i napojach rozgrzewających.

Resztę opowiedzą zdjęcia. Miejmy nadzieję, że przyszłorocznej imprezie będzie patronować słońce.

Zdjęcia: Arkadiusz Kuchciński, fot. 1 i 2 Piotr 'Wąski”Piszczek.