DIVERSE Night Of The Jumps - FMX znów w Polsce (Spodek, Katowice)! - Motogen.pl
Po ubiegłorocznym sukcesie tej największej w Polsce imprezy FMX przyszedł czas, by kosmiczne loty zawitały ponownie do katowickiego Spodka. Tak, Polska będzie gościć dwunastu świetnych zawodników freestyle motocrossu, którzy 24 i 25 listopada tego roku będą zmagać się z grawitacją podczas zawodów DIVERSE Night Of The Jumps.

Od ubiegłego roku mistrzostwa świata w FMX to formuła Night Of The Jumps, również od 2006 goszczą one w Polsce dzięki sponsorowi tytularnemu, firmie DIVERSE współpracującej z IFMXF (International Freestyle Motocross Federation). Nasz najlepszy zawodnik FMX – Bartek Ogłaza jest członkiem DIVERSE Extreme Team, oczywiście nie zabraknie go na tegorocznych zawodach.

Ubiegłoroczna edycja imprezy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Niestety w cieniu tragedii w kopalni Halemba i żałoby narodowej nie odbyła się część artystyczna imprezy. Mimo to wszyscy obecni w Spodku odczuli niesamowitą atmosferę zawodów i dali ponieść się fali ekstremalnych skoków, a adrenalina sięgała wyżyn. Całe zawodu wygrał świetny Libor Podmol (znany nam choćby z tegorocznego finału Red Bull X-Fighters z Madrytu), jego poziom zachwycał wszystkich, skoki zapierały dech w piersiach. Tak było rok temu, drżyjcie, Libor „nadgonił" i obecnie wykonuje kosmiczne akrobacje. Będzie się działo! Bartek Ogłaza wygrał konkurs „Highest Air", jego skok w zwyż liczył 6,7metra! Niestety mimo najszczerszych chęci nie uda się opisać emocji związanych z oglądaniem tego typu imprezy na żywo, tam po prostu trzeba być! Zapraszamy do lektury relacji z ubiegłorocznych zawodów.

Kogo zobaczymy w tym roku? Lista zawodników liczyć będzie 12 nazwisk, rodaków znajdziemy na niej dwóch: Bartka Ogłazę i Darka Kłopota. Nie zabraknie oczywiście światowych sław, swoje uczestnictwo potwierdził już Libor Podmol, Andre Villa, Remi Bizouard, Jimmy Verburgh czy Ailo Gaup. To oczywiście nie wszyscy! Organizatorzy negocjują dodatkowo z super gwiazdą FMX prosto z USA oraz pewnym młodym talentem z Czech, jednak ich nazwiska to obecnie tajemnica. W chwili obecnej wiadomo już, że poziom zawodów będzie bardzo wysoki, z pewnością nikt kto kupi bilet nie będzie zawiedziony. Na DIVERSE Night Of The Jumps obejrzymy kwalifikacje oraz finały FMX, a także konkurs skoku wzwyż (Highest Air) oraz konkurs na jak największe wychylenie motocykla w locie (Best Whip).

W tym roku organizator zawodów, firma Salto Motorsport, zadba o wyśmienitą zabawę podczas imprezy, zobaczymy występy muzyczne, show pirotechniczne, tancerki i wiele innych atrakcji. Ten rok dzięki zaangażowaniu wielu firm i ludzi będzie zapewne przełomowym rokiem w historii polskiego FMX, zaś same zawody będą niepowtarzalne.

Już dziś rusza sprzedaż biletów na imprezę (www.ticketonline.pl). Ceny zaczynają się już od 49zł a ilość miejsc topnieje każdego dnia. Nie zastanawiaj się, DIVERSE Night Of The Jumps to wyjątkowa okazja by obcować z adrenalina w najczystszym wydaniu, nawet jeśli nie widziałeś FMX’u na oczy. Polecamy, warto tam być!

Więcej informacji znajdziecie regularnie na naszej stronie internetowej, będziemy również relacjonować DIVERSE Night Of The Jumps specjalnie dla Was.

Strona internetowa zawodów: www.dext.pl/notj

Lista zawodników:

1. Massimo Bianconcini (ITA)
2. Remi Bizouard (FRA)
3. Ailo Gaup (NOR)
4. Fredrik Johansson (SWE)
5. Darek Kłopot (POL)
6.Bartek Ogłaza (POL)
7. Libor Podmol (CZE)
8. Jimmy Verburgh (BEL)
9. Andre Villa (NOR)
10. Lukas Weis (GER)
11. ??? (USA)
12. ??? (CZE)