Co robić w wakacje na motocyklu? - Motogen.pl
TO JEST NASZE ARCHIWUM KATEGORII 'Artykuły'

Zloty motocyklowe

W tej chwili jeśli chodzi o imprezy przygotowywane dla motocyklistów, mamy bardzo szeroki wybór. To już nie czasy, podczas których na kilku imprezach w kraju spotykali się Ci sami entuzjaści. Do tego jak zwykle, pojawił się podział ze względu na tematykę i rodzaj maszyn. Mamy więc zloty dla posiadaczy danej marki, modelu czy typu pojazdu. Standardowo od zlotów dla cruiserów, przez imprezy retro skuterów, aż po spotkania podróżników. Warto zapytać znajomych oraz zerknąć do naszego kalendarium.

Turystyka

Prosta, popularna i w wydaniu na weekend do wykonania na każdym rodzaju motocykla. O tym, że można jechać gdzieś dalej przekonaliśmy się nie raz, a Kuba sprawdzał nawet ostatnio Junakiem wyjazd na skuterze klasy 50 ccm – da się! Tu temat jest bardzo szeroki, wiec zachęcam do przeczytania naszych poradników oraz do działu turystyka w poszukiwaniu inspiracji.

Treningi na torze

Zlotowicze mają swoje imprezy, turyści swoje szlaki, a wielbiciele szlifowania kolanem w tej chwili też mogą udać się w kilka ciekawych miejsc. Poruszany wielokrotnie temat torów jest o tyle ciekawy, że dla chcącego nic trudnego. Podsumowując koszty 2-3 'nocnych latań', jakie uprawiają miejscy mistrzowie prostej, możemy zamiast pokazywania się pod McDonaldem, rzeczywiście sprawdzić swoje umiejętności na prawdziwym torze Poznań podczas Speed Day. Jeśli dla kogoś to za dużo, w tej chwili czynne są takie obiekty jak tor Lublin, tor Radom czy tor Jastrząb. To tory znane i sprawdzone przez redakcję, a są jeszcze przecież inne tego typu obiekty, gdzie można doskonalić swoją technikę jazdy.

Treningi doskonalenia jazdy

Jeśli nie zależy nam na wysokich prędkościach i emocjach, a szkoleniu swoich umiejętności, które przydadzą się na drodze warto zainteresować się szkoleniami. Wiele uznanych szkół jazdy organizuje swoje kursy, mamy też Dzień Motocyklisty czy Suzuki Shell Moto Szkołę. Opinie uczestników jednoznacznie potwierdzają, że pieniądze wydane na szkolenia to doskonała inwestycja na przyszłość.

Wypożyczanie motocykli

Jeśli w tej chwili nie posiadacie motocykla albo nie chcecie z różnych względów korzystać ze swojego, pora skorzystać z ofert wypożyczalni. W większości dużych miast np. Warszawa, Łódź funkcjonują wypożyczalnie, które pomogą w sprawnym przemieszczaniu się po miejskich arteriach. Weekend w stolicy nie musi oznaczać straty czasu w korkach, bo wystarczy wypożyczyć skuter, aby na ważne spotkanie, objazd miasta czy zakupy wybrać się szybko i sprawnie.

 

Będąc już przy temacie wypożyczalni warto wspomnieć o tegorocznym, świetnym pomyśle jaki pojawił się na Helu i w kilku innych miejscach turystycznych w Polsce. Tygodniowy urlop i smażing na plaży warto urozmaicić przejazdem motocyklem. Gwarantuje, że odkryjecie wiele ciekawych, nowych miejsc.

Serwis

Ogólnie przyjmuje się, że serwis motocykla najlepiej jest zrobić zimą, kiedy jest na to dużo czasu, sami mamy długie wieczory, a serwisy świecą pustkami. Problem z zimą jest jednak ten sam i odwieczny – jak jest zima, to musi być zimno. Jazda na kołach do serwisu odpada, montaż motocykla do przyczepy kiedy na zewnątrz trzaska mróz to kiepski pomysł (przerabiałem, nie polecam), a w wielu garażach wiszą sople. A co Wy na małą zmianę klimatu?

 

Piątek, późne popołudnie, spotykacie się z grupą znajomych w Twoim garażu, odpalacie grilla i wyciągacie zmrożoną kratę piwa. Jest ciepło, więc można siedzieć do późna, a w razie trwania walki do godzin nocnych, można nawet przespać się na kanapie po przykryciu znalezionym gdzieś w rogu kocem. Podstawowy serwis motocykla w takim klimacie przy pomocy najlepszych znajomych może być bardzo miłym sposobem na spędzenie czasu.

Konsola do gier

A w niej najnowsza część MotoGP albo WSBK. Nie! Stanowczo nie. Konsolę zostawcie sobie na zimę, a póki za oknem panuje pogoda, na którą tyle czekaliście, nie marnujcie jej w domu, pora ruszyć dwa koła i cztery litery!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany