BMW R1200GS Adventure już w 2014 [AKTUALIZACJA] - Motogen.pl

Przypominamy, że po ostatniej zmianie generacji prawdopodobnie najpopularniejszego turystycznego enduro od BMW, jego uwielbiana przez wielu wersja Adventure nie została pokazana. Jeżeli teraz ktoś chce kupić nowy motocykl z oznaczeniem ADV, musi zadowolić się starą wersją.

Trudno cokolwiek wyczytać z przygotowanego materiału, bo skan jest bardzo niskiej jakości. Po samych zdjęciach widać jednak, że nowy GS w wersji Adventure otrzyma szprychowane koła, pełne orurowanie (gmole) i większą szybę. Prawdopodobnie w wersji ADV pojawi się też większy zbiornik paliwa oraz powiększone miejsce na bagaże.

Nic nie wiadomo na temat ew. zmian w silniku lub elektronice. Stary GS ADV mógł poruszać się na paliwie gorszej jakości, z pewnością w nowym klienci oczekiwaliby tego samego. Jak tylko uda nam się wyszperać więcej informacji, zaraz Was o tym poinformujemy.

[AKTUALIZACJA 12-07-2013]

Dowiedzieliśmy się, że nowy Adventure będzie miał powiększony zbiornik do łącznej pojemności 30 litrów. To o 10 więcej niż normalna wersja, ale o 3 mniej niż poprzednia generacja wersji ADV.