Ania Jackowska- wraca do Polski z wyprawy po USA - Motogen.pl

Zakończyła się samotna podróż „Nie tylko route 66, czyli easy rider po USA”.

 

6 października br. o godz. 18:10, Ania Jackowska, znana podróżniczka, wyląduje na lotnisku im F. Chopina w Warszawie. Tym samym zakończy się dwumiesięczna samotna motocyklowa podróż, laureatki prestiżowej nagrody „Traveler” National Geographic po Stanach Zjednoczonych.

 

Projekt ’Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011′, rozpoczął się 10 sierpnia, trasa prowadziła przez niezaludnione prowincje i ogromne, tętniące życiem miasta USA – od Kalifornii, przez Nevadę, Utah, Kolorado, Arizonę, aż po Nowy Meksyk. Ania przemierzyła trasę na motocyklu marki BMW GS 650, spotykając fantastycznych ludzi.

 

Tak podróżniczka wspomina jedną z zaskakujących sytuacji:
„Ania…? -Dżakowski? – usłyszałam parkując GS-a na środku drogi w Telluride.
– Czy Ty jesteś tą kobietą, która podróżuje samotnie na motocyklu..? Padłam. To był James Brooks, Amerykanin, podróżnik-motocyklista. – We are Facebook friends!!! Środek drogi w Telluride…
– Polska? -Warszawa? -Palm Tree?! – pyta. No tak, palma na De Gaulu:)”

 

Sponsorami wyprawy są firmy: Castrol, BMW Auto-Fus, BMW Polska, Canon, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy. Relację z podróży można śledzić na stronie www.aniajackowska.pl, jak również na portalu zwierciadlo.pl i na stronie oraz w audycjach Antyradia. W październiku ukaże się kolejna książka Ani Jackowskiej, „Samotnie przez Bałkany”, wydawnictwo Pascal.

 

Więcej na www.aniajackowska.pl oraz na FB-Kobieta na Motocyklu.

Więcej o motocyklach BMW