„Z Drogi...” – wystawa zdjęć Ani Jackowskiej - Motogen.pl

27 października w klubie Sinnet w Warszawie odbyła się pierwsza z cyklu wystaw Ani Jackowskiej.

 

Wystawa „Z Drogi…” to zebrane fragmenty z samotnych, motocyklowych podróży Ani Jackowskiej po Bałkanach i Stanach Zjednoczonych. Spotkaniu towarzyszyły dwie prezentacje podróżniczki, które wprowadziły zaproszonych gości i dziennikarzy w atmosferę miejsc przedstawionych na zdjęciach. Spotkanie poprowadził Mateusz Damięcki – aktor, pasjonat podróży, uczestnik Syberia Expedition.

 

We wstępie do wystawy Ania napisała: „Podróż to zdjęcia. W podróży zbieram obrazki, które potem tworzą całość. Miejsca, ludzie, przypadkowe sytuacje. Czasem lepsze, czasem gorsze. Ale dzięki temu, że są, zawsze mam możliwość powrotu do skończonej podróży. Może dlatego cały czas jestem w drodze, mając przed oczami obrazy, które z drogi dojrzałam”.

 

Ania Jackowska – podróżniczka, laureatka prestiżowej nagrody National Geographic Traveler przyznanej jej za ponad 70-dniową, motocyklową, samotną podróż po krajach Bałkańskich – Moto Balkan Cooltour. Autorka książek: „Kobieta na motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”.

 

W ramach projektu „Jedna kobieta, jeden motocykl wiele kultur” realizuje samotne wyprawy motocyklowe. Dotychczasowe kierunki to: Maroko (2008), Syria (2009), kraje Bałkańskie (Moto Balkan Cooltour, 2010) oraz USA (Nie tylko Route 66 czyli easy rider w USA, 2011).

 

Sponsorami i partnerami wypraw Ani Jackowskiej są m.in.: Castrol, BMW Auto Fus, BMW Motocykle Polska, Canon, Sinnet i Polski Związek Motorowy.

 

Mówiąc o swoim autorskim projekcie podkreśla: 'Celem podróży, które realizuję jest zachęcenie innych do innego wymiaru podróżowania – wnikania w kulturę bez uprzedzeń i stereotypów, z otwartością i zaufaniem do spotykanych ludzi. Przekazując relacje i obrazy z podróży, mogę przybliżać innym świat poprzez doświadczane sytuacje, historie oraz zdjęcia napotkanych ludzi. W podróżach, które realizuję, motocykl sam w sobie nie jest celem. Celem podróży jest spotkanie z drugim człowiekiem, jego kulturą, wyjątkowymi miejscami kraju, w którym mieszka. Motocykl jest idealnym środkiem, aby te cele w podróży zrealizować’.

 

Więcej informacji o podróżach znaleźć można na stronie internetowej www.aniajackowska.pl oraz fanpage’u Kobieta na Motocyklu na facebooku.