The Art of Ride – jedyny taki festiwal w Polsce - Motogen.pl

To dopiero druga edycja, a docieramy do aż 17 tysięcy użytkowników tygodniowo. W wyszukiwarce Google nasza strona wyświetla się jako pierwsza, a oficjalna strona na Facebooku cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem.

The Art of Ride to młody festiwal, bardzo dobrze zorganizowany i wciąż rozwijający się. Do starego kina Patria zjeżdżają się najwięksi pasjonaci motocyklowych podróży z całego świata! Przez dwa dni w niezwykle przyjaznej atmosferze rozmawiają o swoich pasjach, zarażają innych swoimi marzeniami i wymieniają się doświadczeniem. Festiwal jest doskonałym miejscem na to, aby wymienić się doświadczeniami, nowinkami z motoświata. Międzynarodowy charakter imprezy zdecydowanie podnosi wartość zdobytych informacji. The Art of Ride pokazuje, że motocykliści to ludzie pełni pozytywnej energii,, życzliwi i odpowiedzialni, a motor to nie szybka zabawka, lecz sposób na życie.

W programie same perełki! Ricardu Fite Gonzales z Hiszpanii opowie o podróży do Murmańska w Rosji. Inny Hiszpan – Charly Sinewan – zapozna nas z tajemnicami Czarnego Lądu, Tomek Cisek zabierze nas do Maroka, a z Michałem Nowakiem wyruszymy dookoła Polski na pięćdziesiątce. Obok wielkich i głośnych maszyn znajdzie się miejsce dla Marka Popiołka, który zarazi nas swoją miłością do Vespy! Po raz pierwszy w Polsce zostanie wyświetlony brytyjski film biograficzny Senna, opowiadający o trzykrotnym mistrzu świata Formuły 1 Ayrtonie Sennie. Znajdzie się również coś dla maniaków off-roadu: na dużym ekranie zobaczymy film Moto The Movie 4. Mateusz Widuch, organizator i pomysłodawca festiwalu, zabierze nas na samotną wyprawę do Workuty, wycieńczającą i pełną niebezpieczeństw. Ta historia pełna hartu ducha pokaże nam, jak ważne jest poznanie własnych granic i to, abyśmy nigdy nie czuli się pokonani – nawet jeśli droga nie pozwala nam dojechać do celu.

To tylko część tego, co dla Was przygotowaliśmy! Zaproszeni goście przeniosą Was w inny wymiar, a jeśli zechcecie wyruszyć we własną podróż, każdy z nich będzie służyć dobrą radą. Dowiecie się, jak przygotować się do podróży, jaki motor wybrać, a nawet jak zrealizować materiał filmowy dokumentujący Wasze wyprawy!

Po zakończeniu pokazów, warsztatów i prelekcji zostało przewidziane motocyklowe after party, podczas którego  zagrają dla nas Box Canyon i zespół AntyradioCoverband.

Nasze działania wspierają AntyRadio, Polskie Radio Katowice, Motogen i portal Peron4.pl. Pomagają nam również podzielający nasza pasję Emilio Scotto (argentyński podróżnik i dziennikarz, który w 2009 roku pobił rekord Guinnessa w najdłuższej podróży motocyklowej) oraz Doug Wothke (jako pierwszy dotarł na motorze marki Harley-Davidson do Magadanu w Rosji).

Pomysłodawcą i organizatorem The Art of Ride jest Mateusz Widuch. Organizacją festiwalu zajmują się również At The Ends Of The World, Motosyberia, Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych Kafe In-ni, Szkoła Języków Obcych Bestway, Kreatywna Fotografia.

Czekamy na Was! Ride hard, live fast! (:

Więcej informacji znajdziecie na stronach www.TheArtOfRide.pl oraz http://www.facebook.com/TheArtOfFire.