Szkopek w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Świata 2009! - Motogen.pl

Paweł Szkopek, Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych oraz zdobywca ubiegłorocznego Pucharu Europy, wystartuje w pełnym cyklu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Świata 2009.

 
Jedyny Polak startujący w tym prestiżowym serialu będzie reprezentował zespół Triumpha w kategorii Supersport, jeżdżąc w węgierskim teamie Factory Racing. Partnerem najlepszego polskiego motocyklisty wyścigowego będzie Czech Matej Smrz. Polak wystartuje w pełnym cyklu Mistrzostw Świata 2009 i weźmie udział w 14 wyścigach.

Paweł Szkopek: Pełen cykl startów w Mistrzostwach Świata 2009 to dla mnie wielka szansa na powrót do ścigania na najwyższym poziomie. Zrobię wszystko żeby wypaść w tej rywalizacji jak najlepiej i zajmować na poszczególnych zawodach punktowane miejsca. Myślę, że stać mnie na dobre wyniki. Po testach z nowym zespołem, które odbyły się pod koniec grudnia ubiegłego roku, na bardzo technicznym torze w hiszpańskiej Almerii jestem pełen optymizmu.
 

Razem z zespołem odbyłem też treningi podczas oficjalnych zimowych testów na nowym portugalskim torze w Portimao. Co prawda pogoda nie pozwalała na uzyskanie dobrych czasów ale jestem przekonany, że wykonana praca przyniesie pozytywne rezultaty.


Factory Racing wkłada dużo wysiłku by sprzęt był przygotowany na najwyższym poziomie i mam nadzieję, że w całym sezonie współpraca będzie układała się równie dobrze. Jestem zmotywowany do startów jak nigdy dotąd. Z niecierpliwością czekam na pierwszy wyścig sezonu, który odbędzie się w Australii na torze Phillip Island, który bardzo lubię. 

Factory Racing to węgierski zespół wyścigowy z siedzibą w Budapeszcie, którego właścicielem jest Robert Balogh. Międzynarodowy ekipa mechaników debiutowała w Mistrzostwach Świata w sezonie 2008. Partnerem zespołu jest mediolańska firma BE1, która dostarcza wyczynowe jednostki napędowe. Zgodnie z przepisami serialu, motocykle będą wyposażone w wyścigowe ogumienie Pirelli. Motocyklem Pawła Szkopka będzie zajmować się na stałe dwóch włoskich mechaników, a maszynę Mateja Smrza obsługiwać będzie zespół trzech czeskich techników.

Factory Racing podpisało umowę z Polakiem na pełen cykl startów w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Świata po testach, które odbyły się pod koniec roku na portugalskim torze w Portimao. Zespół był bardzo zadowolony z czasów uzyskiwanych przez Pawła na torze oraz ze współpracy w dziedzinie ustawień motocykla. Mimo padającego deszczu, Szkopek uzyskał ósmy czas, korzystając z motocykla przygotowanego w specyfikacji 2008. Oficjalna prezentacja nowego składu zespołu na sezon 2009 odbędzie się 7 lutego 2009 w Budapeszcie.

Kalendarz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Świata 2009
1 marca – Australia, Phillip Island
14 marca – Katar, Doha/Losail*
5 kwietnia – Hiszpania, Valencia
26 kwietnia – Holandia, Assen
10 maja – Włochy, Monza
17 maja – Republika Południowej Afryki, Kyalami
31 maja – USA, Salt Lake City
21 czerwca – San Marino, Misano
28 czerwca – Wielka Brytania, Donington Park
26 lipca – Czechy, Brno
6 sierpnia – Niemcy, Nürburgring
27 sierpnia – Włochy, Imola
4 września – Francja, Magny-Cours
25 września – Portugalia, Portimão