RED BULL podwójnie nagrodzony - Motogen.pl

6 listopada podczas V Gali Sportu i Biznesu w Warszawie wręczone zostały nagrody biznesu sportowego DEMES. W dwóch prestiżowych kategoriach nagrodzona została firma Red Bull Polska uznana za Sportową Markę roku 2008, a zorganizowane przez nią zawody Red Bull X-Fighters Super Session uzyskały tytuł Wydarzenia Sportowego mijającego roku.

Wśród nominowanych osób i marek znaleźli się czołowi przedstawiciele branży marketingu sportowego w Polsce. Nagrody biznesu sportowego DEMES zostały przyznane w trzynastu kategoriach – dwie z nich otrzymała firma Red Bull Polska.

Decyzją Rady Statuetek w skład której weszli eksperci działający na polskim rynku marketingu sportowego, Wydarzeniem Roku 2008 zostały zawody Red Bull X-Fighters Super Session 2008, które jednocześnie były Sportowym Pożegnaniem Stadionu X-lecia. Firma Red Bull wybudowała tor motocrossowy w niecce zdewastowanego obiektu i zorganizowała zawody, które obserwowało ponad 35 000 osób. Zawody w Warszawie były finałowym przystankiem międzynarodowego touru Red Bull X-Fighters 2008, dzięki czemu relacje z wydarzeń w Warszawie obiegły cały świat.

Kategoria Sportowa Marka dotyczyła silnej pozycji na rynku sportowym oraz świadomości konsumenta. Doceniona została strategia innowacyjności przedsięwzięc sportowych podejmowanych przez firmę Red Bull, która przyczyniła się do rozwoju wielu dyscyplin sportowych w naszym kraju. O decyzji przyznania nagrody zadecydowała duża aktywność marketingowa osiągana niejednokrotnie dzięki działaniom sportowym, a także silna pozycja na tle konkurencji.

Nagrody DEMES to inicjatywa w polskim marketingu sportowym, która ma na celu promowanie działań związanych ze sportem w naszym kraju, a także wyróżnianiu inicjatyw marketingowych przyczyniających się do rozwoju narodowej sceny sportowej. Podczas poprzednich edycji wyróżnione zostały tak znaczące postaci dla polskiego sportu, jak: Robert Kubica czy Leo Beenhakker. „Jesteśmy przekonani, że współpraca biznesu i środowiska sportowego to jedyna droga do tego, aby polski sport rozwijał i liczył się na arenie międzynarodowej. Zgodnie z tym przekonaniem promujemy wszelkie inicjatywy, które do tego celu prowadzą i cechują się profesjonalizmem, kreatywnością i konsekwencją” – piszą twórcy idei nagród DEMES.