Levi Sherwood wygrywa Red Bull X-Fighters 2012 - Motogen.pl

Levi Sherwood z Nowej Zelandii został Mistrzem Światowej Serii Red Bull X-Fighters, po tym jak w emocjonującym finale sezonu 2012 w Australii pokonał swojego rywala Thomasa Pages z Francji. Australijczyk Josh Sheehan uratował skrócony przez kontuzję sezon serią genialnych przejazdów i ostatecznie zajął trzecie miejsce na zawodach rozegranych na Cockatoo Island w Sydney Harbour.

W drugiej połowie sezonu Pages zdominował rywali swoim imponującym repertuarem trików i ostatecznie zakończył tegoroczne zmagania na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Po pięciu rundach stoczonych na czterech kontynentach pierwszą trójkę Światowej Serii 2012 zamyka zeszłoroczny Mistrz, Dany Torres z Hiszpanii.

Levi Sherwood przez cały sezon prezentował szczytową formę, a na najwyższym miejscu na podium stawał aż trzy razy. Zwycięstwo w Sydney poprzedził triumf na inauguracyjnym przystanku sezonu w Dubaju – 13 kwietnia oraz w Madrycie – 20 lipca. Jednak w Glen Helen w Kalifornii lepszy okazał się Amerykanin Todd Potter, który przez pewien czas prowadził w klasyfikacji generalnej. Wygrana w Madrycie zapewniła Sherwoodowi prowadzenie, ale 11 sierpnia w Monachium zwyciężył Thomas Pages. Sherwood ostatecznie pozbył się francuskiego rywala, zaliczając fantastyczne zwycięstwo w spektakularnym finale najbardziej wyrównanej walki w 12-letniej historii Red Bull X-Fighters.

„Ten sezon obfitował we wzloty i upadki” – komentował Sherwood po zawodach. Pages podbił serca australijskiej publiczności zapierającymi dech w piersiach trikami, takimi jak flair czy volt. Nowozelandczyk musiał najpierw w półfinale pokonać lokalnego bohatera Sheehana – zwycięzcę zeszłorocznego przystanku w Sydney. Australijczyk zaprezentował świetny przejazd z podwójnym backflipem, jednak drobne niepowodzenia uniemożliwiły mu udział w ostatecznej rywalizacji. Finałowa walka, na którą czekał cały świat, rozegrała się między Sherwoodem i Pages. Nowozelandczyk wykonał kolejny bezbłędny przejazd, który przyniósł mu pierwszy w karierze tytuł Mistrza Światowej Serii Red Bull X-Fighters!

Podczas dzisiejszej rywalizacji najlepsi na świecie zawodnicy popisali się istną eksplozją trików, jaka jeszcze nigdy nie miała miejsca podczas zawodów FMX.  

Red Bull X-Fighters klasyfikacja generalna:
1. Levi Sherwood 335 pkt
2. Thomas Pagès 315 pkt
3. Dany Torres 215 pkt
4. Javier Villegas 190 pkt
5. Eigo Sato 190 pkt
6.Todd Potter 155 pkt
7.Rob Adelberg 145 pkt
8. Maikel Melero 130 pkt
9. Josh Sheehan 120 pkt
10. Wes Agee 80 pkt
11. Takayuki Higashino 80 pkt
12. Blake Williams 55 pkt
13. Jackson Strong 55 pkt
14. Mat Rebeaud 50 pkt
15. Andrè Villa 45 pkt
16. Edgar Torronteras 30 pkt
17. David Rinaldo 25 pkt
17. Cameron Sinclair 25 pkt
20. Hannes Ackermann 20 pkt
19. Nick Dunne 15 pkt
20. Martin Koren 10 pkt