Kultowe motocykle wracają na drogi? - Motogen.pl

Pamiętacie jeszcze markę Matchless? Były to brytyjskie motocykle produkowane od 1899 roku. Brały nawet udział w wyścigach na Mountain Course. W pierwszych zmaganiach motocyklowych w 1907 roku na Isle of Man TT maszyna Matchless dosiadana przez Charliego Colliera zajęła pierwsze miejsce!

Brytyjska marka może teraz powrócić za sprawą Franka Malenottiego, który jest też właścicielem znanej firmy Belstaff. Zapowiedział on bowiem, że ma zamiar wznowić produkcję tych maszyn. Na razie w planach jest limitowana seria motocykla bazującego na takich konstrukcjach jak Silver Arrow czy Silver Hawk, czyli jednośladach oznaczanych kiedyś logiem Matchless. Możemy się zatem spodziewać nowoczesnej maszyny o wyglądzie klasyka, co jest teraz wyjątkowo modne w jednośladowym świecie.

Mimo że marka Matchless należy do włoskiego właściciela, siedziba firmy ma znajdować się w Londynie. Jest to ukłon w stronę tradycji i historii tych motocykli. Jak twierdzi właściciel, logo Matchless pojawi się też na linii odzieży. Produkty firmy na razie mają być dostępne we Włoszech i w Anglii.