II RUNDA WYŚCIGOWYCH MOTOCYKLOWYCH MISTRZOSTW POLSKI - Motogen.pl

Już w piątek (od godz. 14:45)rozegrane zostaną pierwsze treningi klasyfikacyjne, a w sobotę i niedzielę zobaczymy wyścigi w zasadzie wszystkich klas. Jedynie zawodnicy Rookie i Superstock 600 wyjadą z depo do wyścigu tylko w niedzielę. Szczególnie ciekawie zapowiada się wyścig klasy Superstock 600.

 Walka między ubiegłorocznym Mistrzem Polski – Andrzejem Chmielewskim (OtoMoto RT), Mateuszem Stokłosą (A. Wielkopolski), debiutującym w mistrzowskiej klasie – Danielem Bukowskim (A. Wielkopolski/AUTO PRESTIGE RACING) i powracającym do wyścigów Tomaszem Kędziorem (A. Polski), jest niezwykle wyrównana. Każdy z nich ma szanse sięgnąć po najwyższe trofeum, a przeszkadzać im w tym z pewnością będzie waleczna Monika Jaworska (A. Wielkopolski), która już w ubiegłym roku pokazała, iż potrafi wyprzedzić nawet najlepszych.

W sobotę jako pierwsze na linii startu, tuż po treningu o superpole, zobaczymy Yamahy R1 i R6. W klasie R1 z pewnością ponownie zażarty bój o cenne punkty stoczą Konrad Wilusz, Wojciech Mańczak (A. Wielkopolski) i Rafał Trzciński (A. Wielkopolski). Rafał podczas II rundy nie ukończył wyścigu i teraz z pewnością będzie chciał nadrobić „stratę”. W R6 komplet 50 punktów na swoim koncie ma bezkonkurencyjny Przemysław Janik (A. Polski), czy ktoś zagrozi mu w walce o nagrodę główną sezonu motocykl YZF-R6, przekonamy się już za parę dni.

Po Yamahach na tor wyjadą dwucylindrowe BMW F800 by ścigać się na dystansie 9 okrążeń. W klasie tej w tym sezonie króluje Grzegorz Szczypka, wygrał on podczas ostatniej rundy oba wyścigi, pozostawiając daleko za plecami Jerzego Bergera (AMK Gliwice) i Tomasza Sapelę. Rywale jednak zapowiadają rewanż. Emocji dostarczyć może również młody Słowak, który mimo, iż prawo jazdy na motor ma od niedawna to z wyścigu na wyścig jeździ coraz szybciej.

Do najbardziej licznych pod względem ilości zawodników należy Puchar Suzuki, 43 motocykle, podzielone na dwie klasy staną do boju w sb. o godz. 16:05. W klasie Suzuki GSX-R 600 po pierwszej rundzie klasyfikację sezonu prowadzi Arkadiusz Śliwa, a w klasie GSX-R 1000 Tomasz Biernat (A. Wielkopolski). Podczas ostatniego wyścigu tej klasy doszło, aż do czterech wywrotek. Na szczęście wszystkie skończyły się szczęśliwie, mamy nadzieje, że tym razem wszyscy dojadą do mety prezentując wspaniałą sportową walkę o „pudło”.

Wielkie emocję szykują się w kolejnym wyścigu połączonych klas Superbike i Superstock 1000. 18 maja Paweł Szkopek (A. Polski/DIALOG RACING TEAM)pobił 2-letni rekord Toru „Poznań” dla motocykli uzyskując czas 1:34.679, czy teraz pojedzie jeszcze szybciej? Za jego plecami walkę o punkty toczyli ubiegłoroczny Mistrz Polski -Ireneusz Sikora (AMK Gliwice) oraz walczący o wyścigową „emeryturę” Janusz Oskaldowicz (A. Wielkopolski/SHARP RACING TEAM). Zarówno Irek jak i Janusz zapowiedzieli, iż tym razem Paweł tak łatwo z nimi nie wygra.

W klasie Superstock 1000 startuje w tym roku brat Pawła, Marek Szkopek (A. Polski/DIALOG RACING TEAM). Podczas pierwszej rundy Mirkoszkopek zatarł silnik, teraz będzie okazja do odrobienia strat i powalczenia z czołówką, czyli Marcinem Walkowiakiem (A. Wielkopolski/LW R.T. POWERED BY SZKOPEK), Bartłomiejem Wiczyńskim (A. Wielkopolski/FASTBIKER.PL) oraz Adamem Badziakiem (A. Polski/SHELL POLAND POSITION R.T.).

Na pewno, o tym aby jeździć tak szybko jak zawodnicy Superbike i Superstock marzy nie jeden z uczestników wyścigu Pretendent. Ostatnio na starcie stanęło, aż 39 motocykli i mimo, iż w pierwszej chwili wydawać by się mogło, iż o jeżdżeniu po torze nie mają zbyt wielkiego pojęcia, to jednak czasy jakie osiągali były nad wyraz dobre. 9 z nich przekroczyło magiczną barierę 1 min. i 50 sekund, który to czas kwalifikuje ich do przejścia do klasy Rookie.

Dwa wyścigi mają już za sobą następcy Valentino Rossiego czyli zawodnicy Hondy CBR 125. Komplet 50 punktów ma w tej chwili na koncie Jakub Sudoł (A. Wielkopolski), za nim plasuje się kolega klubowy Antoni Kupiński (A. Wielkopolski), a trzeci jest Artur Wielebski.

Podczas ostatniej rundy nie odbył się debiutujący w tym roku Puchar Yamahy 125. Jednak już w ten weekend zawodnicy zapowiedzieli, że pokarzą na co ich stać, ścigając się na nowych, dopiero co dostarczonych od importera motocyklach.

Wyścig Yamahy 125 i Hondy CBR 125 zakończy sobotnią sesje wyścigową, aby już o godz. 10:30 nazajutrz zacząć wszystko od nowa. W niedzielę zobaczymy na starcie ponownie zawodników Pucharu Yamaha, Suzuki, BMW i Hondy. Przedstawicieli Mistrzostw Polski – klasę Superstock 600, Superstock 1000 i Superbike oraz dwa wyścigi Pucharu PZM: Rookie do 600 i Rookie pow. 600.

ZAPRASZAMY!

Szczegółowe informacje: www.aw.poznan.pl