66. Motocyklowa Pogoń za Lisem - Motogen.pl

W najbliższą sobotę (10 listopada) rozpocznie się coroczna Pogoń za Lisem. Miłośnicy jednośladów oraz quadów już po raz sześćdziesiąty szósty spotkają się na poszukiwaniach rudego uciekiniera. Lis ukrył się w okolicach miejscowości Romanówka niedaleko Siemiatycz. Poszukiwania rozpoczną się w sobotę po zakończeniu zapisów, które będą prowadzone w tym dniu od 8.30 do 10.30.

Udział w imprezie może wziąć każdy posiadacz jednośladu lub quada. Typ pojazdu nie ma znaczenia, chociaż ze względu na leśną charakterystykę trasy łatwiej będzie poruszać się motocyklami crossowymi. Jedynym warunkiem udziału jest to, aby pojazd był zarejestrowany. Pora roku wymusza też na uczestnikach specjalne przygotowanie odzieży. Trasa liczy około 40 kilometrów – jest to dystans do pokonania optymalną drogą. Należy spodziewać się znacznego wzrostu liczby kilometrów przejechanych podczas szukania śladów pozostawionych przez lisa. W poprzednich edycjach imprezy przydatnym wyposażaniem był dodatkowy zbiornik na zapasowe paliwo.

Na uczestników czekają naturalne drogi szutrowe przez las i łąki. Tylko krótkie odcinki prowadzą drogami utwardzonymi podczas normalnego ruchu ulicznego. Dla każdego znajdzie się ciekawy fragment trasy: nie zabraknie zarówno szybkich szutrowych odcinków, jak i ciasnych leśnych dróżek. Podczas pokonywania każdego z tych fragmentów trzeba będzie wytężać uwagę, aby nie przegapić śladów, które pozostawił po sobie lis.

Po ukończeniu Pogoni za Lisem, w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników będzie można spróbować swoich sił na torze motocrossowym, zlokalizowanym tuż obok bazy imprezy. To dla tych, którzy będą mieli jeszcze niedosyt terenowej jazdy.

Uczestnicy:
–  wszyscy użytkownicy jednośladów oraz pojazdów ATV (motocykli, skuterów, quadów itp.);
–  liczba uczestników oscyluje wokół 200 osób.

Zasady:

–  przed startem „Lis” – osoba prowadząca – wyznacza trasę. Oznaczenia określonym kolorem farby umieszczane są na drzewach, kamieniach itp. Trudność w ich odnalezieniu polega na tym, że nie są widoczne na skrzyżowaniu i jeśli uczestnik nie ma szczęścia, musi wypróbować każdą z dróg, zanim znajdzie właściwą;
–   na całej trasie rozmieszczone są punkty kontroli przejazdu, w których uczestnik zbiera pieczątki na karcie drogowej. Zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy zjawi się na mecie z kompletem pieczątek z PKP;
–  na zakończenie imprezy odbywa się rozdanie nagród dla zwycięzców w licznych kategoriach. Zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzymuje kitę tytułowego „Lisa”. Nagradzani są także najstarsi oraz najmłodsi uczestnicy.
 
Miejsce:
–   tegoroczna Pogoń za Lisem odbędzie się w Romanówce w powiecie siemiatyckim. Start i meta zlokalizowane będą na terenie klubu motorowego Quercus, Romanówka 44.

Organizatorem 66. Motocyklowej Pogoni za Lisem jest automobilklub Rzemieślnik. Partnerem imprezy jest Suzuki Jaskłowski, sponsorem Inter Motors. Strona internetowa organizatora: www.ak-rzemieslnik.pl