4 runda Gymkhana GP już 30.08 w Warszawie. Wjazd i jazda za darmo! - Motogen.pl

Wstęp i uczestnictwo jest bezpłatne zarówno dla zawodników jak i widzów. Udział może wziąć każdy kto ma uprawnienia do prowadzenia zmotoryzowanego jednośladu (karta motorowerowa, prawo jazdy AM, A1, A2, A) oraz dysponuje sprawnym i legalnym pojazdem. Gymkhana jest najbardziej dostępnym dla amatorów – bo nie trzeba do niej specjalnych obiektów, wyposażenia, licencji, wystarczy parking i kilka pachołków które można zastąpić butelkami z wodą – a zarazem najbardziej bezpiecznym sportem motocyklowym. Ponadto umiejętności rozwijane w treningu okazują się bezcenne w podnoszeniu bezpieczeństwa motocyklisty w ruchu miejskim. Więcej o samej dyscyplinie przeczytać można na oficjalnej stronie zawodów.

 

W Warszawie, jak zawsze rozegrany będzie konkurs główny gymkhany, w dwóch kategoriach: amatorów i doświadczonych, konkurs GP8 (pięciokrotne przejechanie dwunastometrowej ósemki na czas) oraz rozgrywka pucharowa między czterema najlepszymi amatorami i czterema najlepszymi zawodowcami, w której o rozstawieniu decyduje losowanie. Wręczone zostanie również wyróżnienie dla najszybszej spośród pań. 

 

Zgodnie z tradycją Gymkhana GP, która jest imprezą bardzo otwartą dla początkujących, to amatorzy otrzymują bardziej wartościowe nagrody niż zawodowcy. Ten kto stanie na szczycie podium w tej klasie otrzyma kurtkę Modeka Mesh2, ufundowaną przez Modeka Polska. Ale nie tylko najszybsi mogą liczyć na nagrody! Speed Day ufundował wejściówki na swoje treningi na Torze Poznań, które będą losowane wśród zawodników i widzów. Każdy ze startujących ma również szansę wylosowania wejściówki na kurs doskonalenia jazdy w OSK Honda Motorista. Garmin, producent elektroniki, przeznaczył sportową kamerę do rozlosowania wśród zawodników. Tu warunkiem uczestnictwa w zabawie jest wyrażenie zgody przy rejestracji online na rundę (link). Rejestrując się odpowiednio wcześniej można wybrać nr startowy spośród jeszcze dostępnych i zamówić koszulkę startową z twym imieniem, nazwiskiem lub nickiem nadrukowanym na niej.

 

Spikerem imprezy jak zawsze Daniel Kisiel, dziennikarz z Trójmiasta. Zabezpieczenie medyczne zapewni Ochotnicza Straż Pożarna z miejscowości Kobyłka, w której strażakiem jest Pedros, zawodnik gymkhany. Afterparty odbędzie się w klubie LaPlaya – przedpłata zapewnia możliwość korzystania z open baru.

 

Spotykamy się w sobotę 30 sierpnia na terenie Centrum Hal Targowych Marywilska 44, wspierającego imprezę udostępnieniem terenu. Widowisko będzie niezapomniane, tym bardziej że z arytmetyki wynika, iż tytuł Mistrza Polski GymkhanaGP może się rozstrzygnąć już na tej rundzie. Liderem tabeli jest genialny rookie klasy PRO, dwudziestoletni Smelka ze Szczecina, startujący na maszynie Honda Franca Custom, którą skonstruował własnymi rękami wraz z kolegą z pracy. Smelka wygrał wszystkie zawody w tym sezonie i prowadzi w generalce z 75 punktami. Drugi jest szczecinianin Dziki Krzysiek Dzikowski (39 pkt) a trzeci Gruszka Grześ Uliński z Warszawy (40 pkt).

 

Wszystkie szczegóły, rejestracja online, regulaminy, wyniki poprzednich rund, klasyfikacja generalna na stronie www.gymkhana-gp.pl, a bieżące aktualności na FB imprezy.