30. European H.O.G. Rally we Włoszech za nami. Przybyło ponad 100 tys. osób! - Motogen.pl

Piękne, historyczne miasteczko Senigallia we Włoszech, w dniach 6-9 czerwca było gospodarzem odjazdowej imprezy 30th Anniversary European H.O.G. Rally. Ten zlot odbywa się co roku w innym miejscu i regularnie przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników motocykli.

Włoska edycja przekroczyła wszelkie oczekiwania i szacunkowo ponad 100 000 sympatyków Harley-Davidson i członków klubu Harley Owners Group odwiedziło region Le Marche podczas tego trzydniowego wydarzenia. Przyjechało ponad 20 000 motocykli z całych Włoch, Europy i nie tylko, a to napakowane atrakcjami i rozrywką wydarzenie zamieniło nadmorskie miasteczko w raj dla fanów Harley-Davidson.

Uczestnicy imprezy bawili się głównie na Piazza Garibaldi, Foro Annonario i w ogrodach ogromnej średniowiecznej fortecy Rocca Riveresca, gdzie znajdowały się różnego rodzaju atrakcje, w tym m.in. strefa powitania klientów i strefa spotkań H.O.G. oraz wystawa Harley-Davidson Expo, na której prezentowano wszystkie najnowsze motocykle H-D z roku modelowego 2024. Świętując nową erę osiągów, technologii i designu w turystyce, zaprezentowano zupełnie nowe modele Street Glide i Road Glide, wyposażone w zmodernizowany silnik Milwaukee-Eight 117 V-Twin. Wiele osób skorzystało z bezpłatnych jazd próbnych nowymi motocyklami Harley-Davidson, a fani jazdy terenowej mogli dołączyć do ekskluzywnych wycieczek off-road prowadzonych przez zespół włoskich przewodników ze szkoły jazdy Di Traverso Adventouring, na której czele stoi legenda flat track Marco Belli. Te atrakcyjne przejażdżki odbywały się na najlepszych „Strade Bianche” w regionie Le Marche – białych żwirowych trasach, które pozwoliły zjechać z utwardzonych szlaków i pokazać wszechstronność motocykli Pan America 1250.

W piątek na pokazie Custom Bike Show sponsorowanym przez firmę Metzeler można było zobaczyć wiele niesamowitych dzieł sztuki custom z całej Europy, a zwycięzcą został Włoch Mirko Perugini. Nagrodę Metzeler People’s Choice Award odebrała wielokrotna zwyciężczyni różnych konkursów custom, Diane Halhead z Wielkiej Brytanii.

Sobotnią, spektakularną paradę motocykli poprowadziły VIP-y z Harley-Davidson, w tym Jochen Zeitz, dyrektor generalny Harley-Davidson i Karen Davidson, globalna ambasadorka H-D, prawnuczka założyciela Williama A. Davidsona i córka Williama G. „Willie G.” Davidsona, byłego dyrektora ds. stylizacji, co pokazuje znaczenie tej imprezy dla producenta kultowych motocykli. W czołówce parady jechali również przedstawiciele Chapterów H.O.G. wraz z klubowymi sztandarami. Parada wyruszyła z nadmorskiej drogi przed słynną Rotundą, niezwykle malowniczą lokalizacją. W paradzie o długości 33 km wzięło udział ponad 3 000 uczestników, a na trasie tłoczyło się wielu widzów, aby zobaczyć ten spektakularny widok.

Żadna duże wydarzenie H.O.G. nie byłoby kompletne bez bogatej oprawy muzycznej, a na tegorocznej imprezie pojawił się imponujący line-up z Włoch i zagranicy. Gospodarzem sceny głównej był DJ Ringo z włoskiego radia Virgin Radio, a gości rozgrzewały: The Picturebooks, Eric Steckel, The Rainband, Marky Ramone’s Blitzkrieg, Heavenix, Timothy Cavicchini and the Gang oraz Giuseppe Scarpato.

Kolja Rebstock, wiceprezes i dyrektor zarządzający Harley-Davidson Motor Company na region EMEA, tak skomentował imprezę: Odzew motocyklistów na to fantastyczne wydarzenie we Włoszech był przytłaczający. Uczestnicy z całego świata, przyjeżdżający daleko spoza Europy, od Brazylii po Nową Zelandię, naprawdę demonstrują niesamowite poczucie wspólnoty, które ucieleśnia klub Harley Owners Group, a także siłę marki Harley-Davidson we Włoszech. Specjalne podziękowania kierujemy do gminy Senigallia i regionu Le Marche, wszystkich naszych partnerów wydarzenia, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć, naszym sponsorom, a przede wszystkim tym wszystkim, którzy dołączyli do nas, aby wziąć udział w tym niesamowitym wydarzeniu. Do zobaczenia na European Bike Week 2024 i oczywiście na długo oczekiwanym Harley-Davidson Euro Festival, który powraca na Riwierę Francuską w maju 2025!

Kolejnym wielkim wydarzeniem w europejskim kalendarzu Harley-Davidson na rok 2024 będzie European Bike Week, odbywający się w dniach 3–8 września nad jeziorem Faak w Austrii, który co roku przyciąga ponad 100 000 gości. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.harley-davidson.pl. Lokalizacja European H.O.G Rally 2025 zostanie ogłoszona wkrótce.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany