Nicky Hayden twarzą kampanii na rzecz bezpiecznej jazdy na motocyklu - Motogen.pl

Amerykański Criminal Justice Institute z Indiany rozpoczął właśnie kampanię społeczną, nawołującą do bezpiecznej jazdy na motocyklu.

Gwiazdą, która zachęca motocyklistów do przestrzegania limitów prędkości i zakładania odpowiedniej odzieży ochronnej, jest sam Nicky Hayden. "Ride Safe Indiana" (ang. jedź bezpiecznie, Indiano) składać się będzie z kilku filmów promujących bezpieczeństwo na motocyklu. W dwóch pierwszych, które prezentujemy poniżej, zawodnik i mistrz świata MotoGP z 2006 roku zachęca motocyklistów do bezpiecznych zachowań. Uwagę przykuwa zwłaszcza drugi film, poświęcony właściwemu dobraniu odzieży; Nicky na przykładzie własnych gleb udowadnia, że odpowiednia ochrona może uratować życie i zdrowie.

Już wkrótce kolejne filmy z sympatycznym zawodnikiem w roli głównej. Amerykanie udowadniają tym samym, że nie każda kampania promująca bezpieczną jazdę musi być drastyczna w wymowie. Czasem wystarczy znaleźć człowieka, który swoim doświadczeniem może uświadomić innym powagę sytuacji i zachęcić do zmiany negatywnych przyzwyczajeń.

Kochasz życie na drodze? Upewnij się, że ono tam się nie zakończy. – pod tymi słowami Haydena powinniśmy się podpisać wszyscy.