Jechał motocyklem ostro, uderzył w ciężarówkę przy 140 km/h, ledwo przeżył. Żona wraz z policją udostępnia nagranie - Motogen.pl

Żona motocyklisty chce aby wszyscy zobaczyli co może się stać. Policja z Australii Południowej uświadamia o zagrożeniu oraz o nowym, wysoce karanym pojęciu prawnym: „ekstremalna prędkość”.

Australia Południowa wprowadziła nowe pojęcie w kodeksie drogowym jakim jest „ekstremalna prędkość”. Tymczasem Policja z Australii Południowej wrzuciła na swojego YouTube’a film z szybką jazdą na motocyklach. Jest kilka ujęć uciekających motocyklistów, nagranych ze śmigłowca. Druga połowa klipu to nagranie z kamerki na pokładzie sportowego, litrowego Gixxera.

Gdy motocyklista mija znak z ograniczeniem do 90, jego prędkościomierz pokazuje około 215 km/h. Jedzie szybko, agresywnie, lawiruje pomiędzy samochodami. Kilka ujęć później, przy znaku do 80 ma 153 km/h.

W następnym ujęciu zmienia pas na skrajny najwolniejszy, przyspiesza. Nie zauważa, że na tym pasie już jest ciężarówka. W momencie uderzenia licznik pokazuje około 140 km/h. Ciężarówka stała w miejscu.

Jak informuje policja, motocyklista przeżył głównie dzięki temu, że otrzymał pierwszą pomoc od innych kierowców – tych samych, których kilka chwil wcześniej naraził na niebezpieczeństwo. Spędził 2 miesiące w śpiączce, doznał nieodwracalnego uszkodzenia mózgu, a przez resztę życia będzie wymagał pomocy w funkcjonowaniu.

Policja udostępniła nagranie z kamerki zgodnie z wolą żony motocyklisty. Kobieta chciała, aby wszyscy zobaczyli co może się stać, jeżeli jeździsz z ekstremalnymi prędkościami.

EXTREME SPEED – ktoś musi pozbierać kawałki

„Ekstremalna prędkość – ktoś musi pozbierać kawałki”. Tak brzmi hasło Policji z Australii Południowej, które towarzyszy akcji uświadamiającej kierowców, związanej z nowym prawem.

Dnia 25 maja 2021 wprowadził zwiększenie kary do 5 lat więzienia oraz bezwarunkowego odebrania prawa jazdy na przynajmniej 5 lat dla kierowców, którzy jechali z ekstremalną prędkością.

Ekstremalną prędkość definiuje się jako prowadzenie pojazdu:
– z prędkością wyższą o 55 km/h lub więcej, jeżeli ograniczenie wynosi 60 km/h lub mniej;
– z prędkością wyższą o 80 km/h lub więcej, jeżeli ograniczenie wynosi ponad 60 km/h.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany