Podczas tegorocznej edycji North West 200 miał miejsce wypadek, w którym trzy motocykle zderzyły się, a jeden z nich wpadł na prywatną posesję i uderzył w 44-letnią kobietę. Violet McAfee została przetransportowana helikopterem do szpitala. W wyniku wypadku kobieta doznała poważnych obrażeń nogi. Po odzyskaniu przytomności zapowiedziała jednak, że dalej będzie kibicować zawodnikom startującym w NW 200.

Organizatorzy z kolei wprowadzili kilka zmian w regulaminie:
– Mniej motocykli będzie startowało w „falach”.
– Zawodnicy będą wypuszczani na okrążenie rozgrzewkowe w większej liczbie niż dotychczas.
– Po powrocie zawodnicy od razu ustawią się według wyników kwalifikacji i rozpoczną wyścig pod warunkiem, że sytuacja pogodowa nie ulegnie nagłej zmianie i nie będzie konieczna zmiana opon.
– Liczba dziennikarzy i członków teamów mogących przebywać na polach startowych zostanie zmniejszona.
– Radio BBC Ulster będzie częściej przekazywało ważne komunikaty podczas relacji z wyścigów. Na torze pojawi się również więcej pracowników stacji, aby relacja i komunikaty były dokładniejsze.

Ciężko powiedzieć na ile te zmiany sprawią, że motocykle przestaną wpadać mieszkańcom do ogródków, ale z pewnością procedura startowa zostanie znacznie usprawniona. Zbyt duża przerwa pomiędzy okrążeniem rozgrzewkowym i startem może spowodować zmniejszenie koncentracji zawodników.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Inne
Udany debiut Sebastiana Zielińskiego w motocyklowych mistrzostwach Niemiec IDM Supersport

28-latek już w sierpniu, na dwa wyścigi przed końcem rywalizacji, przypieczętował swój trzeci z rzędu tytuł motocyklowego mistrza Polski kategorii...

Zamknij