Zakup motocykla sportowego to dopiero początek drogi do sukcesów. Każdy nowy sprzęt ustawiony jest pod wirtualnego użytkownika, z założeniami, jakie spełnia zaledwie garstka motocyklistów. Do codziennej jazdy wystarczy zmiana kilku ustawień – kąta kierownicy i położenia klamek, regulacja długości ramienia dźwigni nożnych. Aby wykorzystywać motocykl na torze, niezbędne będą bardziej zaawansowane modyfikacje.

Jedną z najczęściej stosowanych, jest wymiana zestawów podnóżków, czyli setów. Profesjonalne, akcesoryjne sety mają znacznie większy zakres regulacji niż standardowe, zwykle także są od nich lżejsze i znacznie lepiej wyglądają. Dobrzy producenci, tacy jak na przykład TRW-Lucas, przykładają dużą wagę nie tylko do funkcjonalności, ale także do estetyki, co dla wielu użytkowników jest cechą o dużym znaczeniu.

Sety “black edition”, oferowane przez TRW-Lucas, mają trzy cechy, poszukiwane przez motocyklistów zorientowanych na sportową jazdę – są bardzo lekkie (najlżejszy waży 700g), mają wszechstronne możliwości regulacji i znakomity wygląd. Podczas projektowania i produkcji szczególną wagę przykładano możliwości zastosowania setów zarówno podczas wyścigów, jak i w czasie jazdy po drogach publicznych.

Sety “black edition” umożliwiają szeroki zakres regulacji, co pozwala na precyzyjne dopasowanie do wymagań kierowcy. Dzięki zastosowanym płytom adaptera, podnóżki można regulować do 28,5 mm w poziomie i do 18 mm w pionie. Ma to niebagatelne znaczenie dla poprawy osiągów – w maksymalnie do tyłu odsuniętej pozycji podnóżek daje lepsze podparcie podczas przyspieszania, zaś po przesunięciu wyżej, umożliwia jeszcze głębsze złożenia w zakrętach.

Regulacja to nie wszystko. Systemy podnóżków TRW-Lucas mają możliwość przystosowywania do odwróconego schematu zmiany biegów. W ofercie znalazła się nawet specjalna wersja RAC-UM, dopasowana do rozwiązań stosowanych w motocyklach Triumph i BMW.

Połączenie znakomitej funkcjonalności i atrakcyjnej formy powoduje, że regulowane sety TRW-Lucas są chętnie wybierane przez motocyklistów z całego świata. Każdy z systemów opatrzony jest certyfikatem zgodności (TÜV).

Nie bez znaczenia jest także fakt, że w ofercie TRW-Lucas znajduje się kierownica clip-on “black edition”, która doskonale pasuje do zestawu podnóżków z tej samej serii. Zestawy TRW są dostępne dla ponad 100 modeli – od Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, KTM, po Suzuki, Triumph i Yamaha.

Więcej w Akcesoria, Porady, Warsztat
Trudniej o odszkodowanie. Tajemnicza zmiana w projekcie ustawy

Jedno zdanie – tylko taka zmiana w projekcie ustawy wystarczyła by zbulwersować środowiska związane z branżą motoryzacyjną. Chodzi o tajemniczy...

Zamknij