Zawody motocrossowe Red Bull Knock Out: 650 zawodników, 102 na mecie! - Motogen.pl

650 zawodników na starcie – 102 na mecie! Belg Steve Ramon został zwycięzcą trzeciej edycji Red Bull Knock Out!

16 listopada, na plaży Scheveningen rozegrał się zażarty bój o tytuł mistrza tegorocznej edycji najtrudniejszego motocrossowego wyścigu plażowego na świecie – Red Bull Knock Out. 28-letni Belg Steve Ramon okazał się najszybszy wśród startujących i zajął pierwsze miejsce. Zaraz za nim uplasował się Francuz Arnaud Demeester, a trzecia lokata przypadła Belgowi Johanowi Boonen.

Red Bull Knock Out to zawody motocrossowe, których format dopuszcza jednoczesny start amatorów wraz z profesjonalistami, co sprawia, że cieszą się one dużą popularnością zarówno wśród zawodników, jak i publiczności.

Dla uczestników haska plaża zamieniła się w prawdziwy poligon motocrossowej walki. TJ, amator dyscypliny, startujący z numerem 387 powiedział: „Udało mi się wytrzymać godzinę, było to naprawdę okropne, zostałem dosłownie znokautowany.” Wyścigu nie ukończyło wielu startujących profesjonalistów m.in.: David Knight (Wielka Brytania), Marc de Reuver (Holandia) czy Timotei Potisek (Francja). Każdy z nich przez pewien czas był na prowadzeniu, jednak problemy z maszynami uniemożliwiły dalszą rywalizację. Nawet Jurgen van den Goorbergh, najtwardszy zawodnik z Bredy, który przygotowuje się do rajdu Dakar, ukończył wyścig dopiero na 51. miejscu.

W tym unikalnym i wyjątkowo trudnym motocrossowym wyścigu plażowym może wziąć udział każdy, kto posiada odpowiednio dużo odwagi oraz motocykl crossowy. Nawet, jeśli ktoś nie zgłosił swojego udziału odpowiednio wcześnie, to mógł na kilka godzin przed imprezą zadzwonić do organizatorów i otrzymać pozwolenie na start – najlepszym przykładem jest zwycięzca tegorocznej edycji, Steve Ramon, który decyzję o uczestnictwie w Red Bull Knock Out podjął w ostatniej chwili. "Termin zawodów nie był dla mnie korzystny, dlatego decyzja zapadła tak późno. Pokonałem trasę jadąc swoim tempem, starałem się nie przeciążać maszyny. Podstawa to koncentracja," powiedział belgijski zawodnik, który w 2006 roku zajął drugie miejsce.

Tak jak edycja ubiegłoroczna, ta również ściągnęła na plażę Scheveningen tłumy fanów. W listopadową niedzielę zawody Red Bull Knock Out zobaczyło na żywo 150 000 widzów.

650 zawodników z 8 krajów, wśród których znalazło się aż 50 najlepszych motocrossowych riderów, stoczyło ciężką batalię nie tylko w walce ze sobą, ale również z siłami natury. Piach, morze i wiatr stały się naturalnymi eliminatorami w Red Bull Knock Out.