Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Zawodnicy Klubu motorowego Cross EkoKlinkier Lublin nie zwalniają tempa. Po ubiegłotygodniowych, bardzo udanych treningach na Słowacji tym razem podopieczni trenera Marcina Wójcika wyjeżdżają na Litwę. W najbliższy weekend w miejscowości Szawle wezmą udział w I rundzie Mistrzostw Europy w Motocrossie w klasach: EMX 65, EMX 85 i EMX Open.

W najmniejszej klasie EMX 65 wystartuje tylko Maciej Sagan, dla którego będzie to pierwszy start w Mistrzostwach Europy. W zawodach z powodu kontuzji nie wystąpi Kamil ‘Księguś’ Osieleniec, który już w przyszły tygodniu rozpoczyna treningi. W klasie EMX 85 wystąpią: Wiktor i Maciej Więckowscy oraz Kamil Wawer. W klasie EMX Open wystartują bracia Karol i Łukasz Kędzierscy.

‘Przeglądając listy startowe, zapowiadają się udane zawody. W klasie EMX Open będą największe emocje, ponieważ, oprócz braci Kędzierskich, wystąpią i inni Polacy, np. Arkadiusz Mańk i Łukasz Lonka, oraz groźni Ukraińcy, jak np. Roman Morozov czy Andrij Burenko‘ – tłumaczy trener, Marcin Wójcik.

Zawody na Litwie będą pierwszą okazją do startów dla zawodników z klas EMX 85 i EMX Open. Z uwagi na smoleńską tragedię nie rozpoczął się dotąd sezon motocrossowy. Co prawda, w ostatni weekend kilku zawodników KM Crossu startowało na Słowacji, ale to jeszcze zbyt mało, by mieć pewność co do stanu przygotowania poszczególnych zawodników.

‘Jestem dobrej myśli. Chciałbym, aby sobotnie kwalifikacje były udane i aby w niedzielnych zawodach o punkty wystąpili moi podopieczni’ – dodaje trener Wójcik.

Weekend zapowiada się równie pracowicie dla Bartka i Kuby Piątków, którzy wystartują w Mistrzostwach Węgier w Motocrossie w klasie seniorskiej MX2, ponieważ w tym terminie nie są organizowane zawody w ich kategorii MX2 Junior.
 

Więcej w Motocross
Udane starty zawodników KM Cross EkoKlinkier Lublin na Słowacji

Słowackie zawody miały międzynarodowy charakter. Oprócz gospodarzy pojawiło się wielu Czechów, Węgrów i Polaków. Wśród naszych rodaków, oprócz zawodników z...

Zamknij