Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Polski, prawdziwy lektor powrócił po protestach użytkowników. Ale tylko “na jakiś czas”…

Mapy Google pozostają jedną z najbardziej popularnych aplikacji do nawigowania na świecie – także wśród polskich motocyklistów. Kilka dni temu wszyscy zostaliśmy zaskoczeni, że miły głos polskiego lektora zastąpiony został przez sztuczny głos z syntezatora…

I to w tym momencie zrobiło się głośno, że głos który ucichł, należał do Jarosława Juszkiewicza. O zmianie i “unowocześnieniu” Map zadecydowało Google, a sam Pan Jarosław w miły sposób pożegnał się z kierowcami.

No i się zaczęło… W polskim internecie wybuchła mała wrzawa. Zmiana nie spodobała się znaczącej większości użytkowników. Kierowcy narzekali, że sztuczny lektor jest zwyczajnie nieprzyjemny.

Polski oddział Google odpowiedzialny za Mapy zareagował skutecznie i należą im się za to brawa. Polski, prawdziwy lektor błyskawicznie powrócił. Na zapytanie redakcji Komputer Świat, polski oddział Google Map odpowiedział:

“Chcemy, aby nasze produkty były coraz bardziej pomocne dla użytkowników, dlatego nieustannie rozwijamy ich funkcjonalności. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się na aktualizację głosu nawigacji w Mapach Google, aby wskazówki głosowe mogły być coraz bardziej konkretne. Biorąc jednak pod uwagę opinie użytkowników, postanowiliśmy na razie przywrócić poprzedni, znany wszystkim głos. Jednocześnie pracujemy nad ulepszeniem nowego modelu”czytamy w oświadczeniu.

Google planuje ulepszyć wskazówki przy nawigowaniu, także w oparciu o punkty orientacyjne. W przyszłości pojawią się takie komunikaty, jak “skręć w prawo za kościołem” i to m.in. z tego powodu potrzebny będzie sztuczny głos cyfrowy potrafiący dopasować się do każdej sytuacji.

Śpieszmy się kochać lektorów! Tymczasem Pan Jarosław Juszkiewicz nagrał kolejny film, o swoim powrocie:

Więcej w Newsy, Z Kraju
2 koła z tyłu? Piaggio patentuje nowy, 3-kołowy skuter

Po co Piaggio pracuje nad konstrukcją skutera, w którym dwa przechylane koła są z tyłu?

Zamknij