Zaledwie 25 km/h w centrum? Czy będą naśladowcy europejskiej stolicy? - Motogen.pl

Zaledwie 25 km/h – z taką prędkością niedługo będzie można się poruszać po centrum jednej z europejskich stolic. Czy znajdą się naśladowcy brytyjskiego eksperymentu?

Ścisłe centrum Londynu otrzyma wkrótce ograniczenie prędkości do 25 km/h a konkretniej 15 mil na godzinę. Wprawdzie będzie to eksperyment, ale z pewnością zagości na stałe.

Obszar z ograniczeniem 15 mph na razie obejmie milę kwadratową. Organizatorzy zapowiadają, że wyniki wspomnianego eksperymentu posłużą do dalszych analiz. Ich podsumowanie będzie wytyczną co do zasadności zmniejszenia prędkości w innych obszarach miasta. W 2019 roku inicjatywa spotkała się z krytyką urzędników, mieszkańców oraz przedsiębiorców funkcjonujących w tym terenie.

Obecna zmiana organizacyjna jest wynikiem obszernego raportu dotyczącego bezpieczeństwa ruchu w Londynie. We wnioskach znalazły się wytyczne dotyczące poprawy infrastruktury pieszej, rowerowej oraz zmniejszenia prędkości pojazdów w mieście. Eksperyment potrwa ok. roku. Wiele wskazuje, że po tym czasie zostanie wprowadzony na stałe. Znając sympatię urzędników z EU do podobnych inicjatyw, zapewne znajdzie się wielu naśladowców……


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany