Blokada I-Close jest wyposażona w moduł GSM, który można sparować z urządzeniem GPS, jeśli takowe mamy zainstalowane w motocyklu. W blokadzie można zaprogramować do pięciu numerów telefonów.

Programowanie odbywa się przy pomocy aplikacji stworzonej na systemy iOS i Android lub po prostu po podłączeniu urządzenia do komputera, ponieważ jest ono wyposażone w port USB. Blokada była prezentowana na tegorocznych targach EICMA, ale nie wiadomo dokładnie kiedy pojawi się na rynku. Przewidywana cena to około 400 EUR.

Rozwiązanie jest ciekawe, ale nie doskonałe, ponieważ wystarczy, że złodziej będzie wyposażony w urządzenie zakłócające sygnał GSM. Moim zdaniem niezłym dodatkiem byłoby otwieranie i zamykanie przy pomocy aplikacji. Wtedy można w całości pozbyć się klasycznego zamka i używać zmiennego kodu, który trzeba by było wpisywać przy pomocy aplikacji przeznaczonej dla blokady. Oczywiście ten plan również ma luki, ponieważ wystarczy, że telefon nam się rozładuje w trakcie jazdy albo padnie bateria w blokadzie i motocykl będzie unieruchomiony.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ciekawostki
Konkurs! Bądź aktywny i wygraj bilety na Super Enduro!

Już 15 grudnia 2013 roku w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się III runda Mistrzostw Świata Super Enduro 2014. MOTOGEN. patronuje...

Zamknij