Szef teamu Fiat Yamaha zdradził, że jest zadowolony z dwóch miejsc na podium, które Rossi zajął po przejściu do Bridgestone na sezon 2008.

Rossi jest coraz bliżej pierwszego miejsca, jednak spośród  pierwszej czwórki w klasyfikacji ogólnej, jest on jedynym, który nie zdobył żadnego zwycięstwa w tym sezonie.

Szef teamu – Davide Brivio wierzy, że jest to tylko kwestią czasu, kiedy siedmiokrotny zwycięzca MotoGP będzie znów zwyciężał.

Przejście do Bridgestone było ekscytującym i bardzo interesującym procesem. Podczas każdego wyścigu znajdowało się nowe rozwiązania, nowe pomysły”, mówi Brivio.Jest to ekscytujące dla naszych techników i inżynierów. Jesteśmy zadowoleni z  tego, co obecnie osiągnęliśmy, wiemy jednak, że potencjał jest znacznie większy i mamy nadzieję go wydobyć jak najszybciej.

Brivio mówi, że najcięższy do tej pory wyścig odbył się w Katarze, podczas którego Rossi z pierwszego miejsca spadł na piąte.

 „Piąte miejsce w Katarze było dla nas niezłą lekcją. Na Jerez i Estoril staraliśmy się wykorzystać to, czego się wtedy nauczyliśmy. Mimo tego, że po oby tych wyścigach znaleźliśmy się na podium, musimy wciąż jeszcze ciężko popracować.