Yamaha XSR250 – prototyp przyłapany w Indiach - Motogen.pl

Yamaha XSR250 zapowiada się jako bardzo ciekawy model. W Indiach złapano w kadr wersję przedprodukcyjną! Czy trafi do Europy?

Na poniższych zdjęciach widzimy motocykl, który najprawdopodobniej jest przedprodukcyjną wersją Yamahy XSR250. Ruch wydaje się logiczny, bowiem konkurencyjna Honda zaczyna coraz lepiej radzić sobie na rynku indyjskim, z modelem CB350.

Yamaha XSR250 ze zdjęć najprawdopodobniej bazuje na konstrukcji Yamahy FZ25, czyli azjatyckim odpowiedniku MT-03. Zbiornik paliwa przypomina ten z XSR155, zatem elementy układanki zaczynają się zazębiać.

Czy model trafi do Europy? Naszym zdaniem jedyną sensowną odpowiedzią jest „to zależy”. Jeśli Honda CB350 zdobędzie przyczółki Europy (na razie zapowiadana jest już w Japonii jako GB350) a rynek modern-classic średniej pojemności zacznie się jeszcze bardziej dynamicznie rozwijać, wiele wskazuje na to, że tak. Oczywiście kluczowa będzie cena, ale na chwilę obecną klasyczna wersja popularnego nakeda może być strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza że od jakiegoś czasu motoryzację w Europie opanowała fala nostalgii.

Faktem jest, że plotki o XSR300 pojawiały się już na początku 2019 r., zapewne pandemia Covid-19 spowolniła prace.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany